Byłam szczęśliwa w Lowcountry

Anne Rivers Siddons Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Historie Ludzkie literatura piękna
Low Country
Zofia Uhrynowska-Hanasz
Świat Książki
powieść amerykańska - 20w.
Low Country
literatura piękna
Zofia Uhrynowska-Hanasz
Historie Ludzkie
powieść amerykańska - 20w.

Nie do końca rozumiem, co ta książka miała na celu. Napisana jest dobrym językiem (chociaż w tłumaczeniu zdarzają się kiksy), ale ani nie zachwyca, ani nie gorszy, ani nie interesuje, ani nie nudzi, ani nie skłania do myślenia. Po prostu nie zostawia głębszego śladu. Wątki się urywają, wpadają nowe, mam wrażenie, że autorce zabrakło spójności przekazu.

Nie jest to porywająca powieść, gorzej, początek wieje nudą, przeskoki czasowe i budowa zdań męczą, postaci pierwszoplanowe są tak idealne i nijakie aż mdłe. Brakowało mi uczuć i emocji, jakiejś głębszej treści i czegoś, co mnie zaskoczy. Te kilka gwiazdek daję za drugą połowę książki chociaż i ta nie powala, ale czytało się przynajmniej szybciej. „Byłam szczęśliwa w...

• 2015
  • Do szukania