Ognisty tron

Okładka książki Ognisty tron
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Kroniki rodu Kane (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Kroniki rodu Kane (tom 2)
The Throne of Fire
Agnieszka Fulińska
starożytny Egipt bogowie historia Egipt fantasy mity egipskie bogowie egipscy

Okładka książki Przewodnik po świecie herosów Mary-Jane Knight, Rick Riordan
Ocena 7,3
Przewodnik po ... Mary-Jane Knight, R...
Okładka książki Złodziej pioruna. Powieść graficzna Attila Futaki, Rick Riordan
Ocena 7,4
Złodziej pioru... Attila Futaki, Rick...
Okładka książki Morze potworów. Powieść graficzna Rick Riordan, Robert Venditti
Ocena 7,9
Morze potworów... Rick Riordan, Rober...

Na półkach: , , , , ,

W drugim tomie Carter i Sadie Kane muszą odnaleźć i przywrócić na tron boga słońca Ra. Tylko w ten sposób pokonają węża Apopisa, a nie jest to łatwe zadanie i czeka ich wiele przygód🙂

Drugi tom trzyma poziom i jest jeszcze ciekawszy niż pierwszy🙂 Mamy tu naprawdę wiele interesujących wątków i pojawiają się nowi bohaterowie.

Nie ma wątpliwości, że Rick Riordan potrafi w doskonały sposób przedstawić czytelnikowi mitologię egipską (często też w zabawny sposób). Nadal polecam miłośniką fantastyki i mitologii egipskiej 😊

Nie ma wątpliwości, że Rick Riordan potrafi w...

Nie wiem, czy takich wydań było więcej, jednak w moim egzemplarzu brakowało 30 stron, a strony 369-400 były wydrukowane podwójnie.
A jeśli chodzi o samą książkę, to z początku myślałam, że ten tom będzie nudniejszy i mniej przyjemny do czytania od pierwszego, jednak byłam w błędzie. Wątki były bardzo ciekawie i spójnie rozwinięte a fabuła szła do przodu w swoim tempie. Postacie przechodzą przemiany wewnętrzne, mają swoje słabości i coraz bardziej je lubię, chociaż wydaje mi się, że jednak wszystko przychodzi im za łatwo. Jest jedna rzecz do której mogę się w tej książce przyczepić i jest to fakt, że autor boi się stworzyć tutaj jakiegoś faktycznie smutnego wątku. Brakuje mi tu czegoś, co po prostu nie wyszło, aby fabule nadać realizmu. Wiemy, że wszystko co się zepsuło naprawia się, a każdy kto zaginął/zginął - powraca. W tej kwestii dodałabym trochę pikanterii. Mimo to książka godna polecenia, zabieram się za trzeci tom.

Drugi tom tej bardzo dobrej serii jeszcze lepszy od pierwszego. Tu już wczuliśmy się nieco w klimat mitologii egipskiej i już ją nieco poznaliśmy., choć w ciaż jeszcze możemy poznać wiele interesujących bóstw.
Ponadto Rick Riordan wprowadza nowe postacie z ciekawymi historiami i prezentuje nam szybką akcję, humor i lekki styl pisania, czyli to z czego jego książki są najbardziej znane.
Ważna dla tej książki jest też naracja naprzemienna Cartera i Sadie (bohaterów których nie da się nie lubić). W poprzedniej książce nie było to tak widoczne, lecz w drugim tomie widzimy przeciwieństwa między rodzeństwem co dodaje tej książce humoru.
No i wiele zwrotów akcji, której są potrzebne każdej książce. Widać, że autor wspaniale przemyślał sobie całą historię tak by, zainteresować i wciągnąć czytelnika.
Nie pozostaje nic innego tylko poznać finał tej serii.

Nie ważne ile mam lat i w jakiej sytuacji życiowej się znajduję, książki oparte na mitologii dalej sprawiają mi ogromną frajdę. Nie wiem czemu, ale wszystkie jakoś trafiają do mojego serca i pochłaniam je w ekspresowym tempie. Ostatnio opowiedziałam wam trochę o „Czerwonej Piramidzie” czyli pierwszym tomie Kronik Rodu Kane. Jest to seria, którą czytałam w gimnazjum, a jakiś czas temu postanowiłam zrobić sobie re-read. Jak się okazało dalej jestem jej fanką, więc bardzo szybko siegnęłam po drugi tom! Po raz kolejny bawiłam się świetnie 🤩 Rick Riordan jak zwykle mnie nie zawiódł i stworzył niesamowitą historię z moimi ulubionymi postaciami. Ten tom był nawet lepszy niż pierwszy, ponieważ już przypomniałam sobie egipską mitologię, a autor skupił się bardziej na fabule niż przedstawianiu czytelnikowi podstawowych informacji. Teraz została mi już tylko trzecia część. Z jednej strony chcę po niego siegnąć jak najszybciej, a z drugiej nie mam ochoty kończyć jeszcze przygody z rodzeństwem Kane 🙈

Rick Riordan jak zwykle potrafi przedstawić mitologię w bardzo ciekawy, a czasami zabawny sposób. Literatura zaliczająca się do młodzieżowej, a jednak niezależnie od wieku podoba się tak samo. Dobrze było wrócić do przygód rodzeństwa Kane i nie mogę się doczekać, kiedy sięgnę po trzeci tom serii.

bardzo fajna książka jest dużo przygód.

bardzo fajna książka jest dużo przygód.

Część na pewno lepsza od pierwszej. Nadal jednak czuję pewien niedosyt związany z tą serią, oczekiwałam czegoś więcej od autora mojego ukochanego Percy'ego.

Autor nie daje nam chwili wytchnienia. W książce jest wiele zawirowań, dużo się dzieje.Dochodzą nowe problemy oraz nowi bohaterowie i przeciwnik. Dowiadujemy się również w jaki sposób rodzeństwo pokona Apopisa (swoją droga połączenie wszystkich częściej księgi ra jest ciekawym rozwiązaniem) Ciekawa jestem co będzie w ostatniej części bo RR nie zwalnia tempa a przygoda niedługo się skończy.

Niestety tak jak poprzedniczka podobała mi się mniej niż parę lat temu. Bohaterowie są dla mnie bardzo płascy. Usiłują być zabawni a nie są. Sadie i jej rozterki miłosne irytują niemiłosiernie. Fabularnie niby się coś dzieje, ale jest to tak napisane, że byłam obok historii a nie w niej. Wielka szkoda, bo kiedyś na prawdę lubiłam te książki, a teraz są dla mnie mocno średnie.