W poszukiwaniu zaginionej Arki : archeologiczne odkrycie tysiąclecia

Okładka książki W poszukiwaniu zaginionej Arki : archeologiczne odkrycie tysiąclecia Charles Sellier
Charles Sellier Wydawnictwo: Al Fine historia
historia
The incredible discovery of Noah's ark
Al Fine
1996-01-01
1996-01-01
83-868-2911-7
Cezary Frąc
biblia archeologia poszukiwania mity odkrycie

Okładka książki Tajemnice Biblii. Fakty czy mity? Brian Russell, Charles Sellier
Tajemnice Bibl... Brian Russell, Char...

Kiedy byłem mały książka ta zrobiła na mnie ogromne wrażenie, jest to bowiem niezwykle inspirujący stek bredni i nonsensu. Prawdziwa perełka, arcydzieło w swej kategorii wagowej. Założę się o juany przeciwko orzechom, że autor jest amerykański fundamentalistą religijnym, z tych co nie wierzą w teorię ewolucji, a homoseksualizm uważają za dewiację. Do dziś pamiętam ten chaos narracyjny, te rozdzialiki prowadzące od Sasa do Lasa i gdy już człowiek myśli, że z tego coś wynika - bach! Nic i nic, a potem jeszcze więcej niczego. Dobrym przykładem jest postać jakiegoś "chaldejskiego patriarchy Babilonu", Józefa księcia z Indyj i Malabaru, która pojawia się nagle i bez żadnego uzasadnienia niczym czarodziejka z Księżyca na latającym dywanie. Ponieważ w tamtych czasach proces mojej socjalizacji nie został jeszcze zakończony, dopiero wiele lat później posiadłem intelektualne narzędzia niezbędne do ustalenia co oznacza przymiotnik "chaldejski" i co to za stwór ten Malabar. Nazwisko i tytulatura zrobiły jednak na mnie tak duże wrażenia, że podczas zabawy w króla często potem nazywałem siebie "pontyfikalną eminencją." Jeśli napiszę, że książki nie polecam to nie będzie chyba zaskoczenia, prawda? ;-)

Tragedia i jedna wielka lipa. Książka to stos wymyślonych bzdur nie mających nic wspólnego z nauką. Polecam czytelnikom którzy lubią czytać bajki. Omijać z daleka!

Stek bzdur po prostu, żenujące pseudonaukowe brednie.

Stek bzdur po prostu, żenujące pseudonaukowe brednie.

Bardzo dobra i ciekawa lektura

Bardzo dobra i ciekawa lektura

• Chce mieć
  • Znienawidzone
  • HISTORYCZNE
  • Pseudonauka
  • Inne
  • Posiadam / Historia, Sztuka, Archeologia, Religie

Dodaj cytat z książki W poszukiwaniu zaginionej Arki : archeologiczne odkrycie tysiąclecia