Thraxas na Wyspach Elfów

Okładka książki Thraxas na Wyspach Elfów Martin Scott
Okładka książki Thraxas na Wyspach Elfów
Martin Scott Wydawnictwo: Amber Cykl: Thraxas (tom 4) Seria: Wielkie Serie Fantasy fantasy, science fiction
Thraxas (tom 4)
Wielkie Serie Fantasy
Thraxas and the elvish isles
Amber
2001-01-01
2001-01-01
Anna Czajkowska
Thraxas Martin Scott Fantasy comic komedia

Po pierwszym tomie jeszcze się nie spodziewałam, że tak polubię bohaterów. Porównywanie autora do Terrego Pratchetta okazało się trochę na wyrost. Myślałam, że to będzie takie sobie czytadło dla relaksu, ale już drugi tom okazał się bardziej wciągający. Z tomu na tom coraz bardziej wsiąkałam w ten świat i przywiązywałam się do bohaterów, szczególnie do Thraxasa (o tuszy porównywalnej z inteligencją). Bardzo żałuję że to już koniec.
Nie jest to ambitna literatura, ale polecam jako dobrą rozrywkę - nie rezygnujcie po pierwszym tomie.

W czwartej części Thraxas wyrusza w delegację na Wyspy Elfów, a dokładniej na Avulę, gdzie odbywa się wielki festiwal. Z prośbą o pomoc zwrócił się do niego stary towarzysz i przyjaciel elf. Jego córka została oskarżona o popełnienie przestępstwa, a nasz detektyw ma ją oczyścić z zarzutów.

W Turai zaczyna się pora zimowa, więc Thraxas bardzo chętnie wyrusza w podróż zabierając ze sobą spory zapas piwa. Nieoczekiwanie do podróży dołącza również Makri, która ze względu na swoje orkijskie pochodzenie, nie będzie zbyt popularnym gościem wśród elfów.

Prosta z pozoru sprawa zamienia się w trudne i skomplikowane dochodzenie, a Thraxas będzie się musiał dobrze nagimnastykować, żeby ją rozwiązać.

W tej części akcja trochę zwalnia na rzecz prawdziwej, detektywistycznej roboty. Czyli wtrącania się w nie swoje sprawy i wypytywania wszystkich o wszystko. Sporo humoru i ulubionych postaci, a śledztwo okazuje się zaskakujące.

Szkoda, że to ostatnia część, która została wydana w Polsce. Przez cały cykl świetnie się bawiłem i zachęcam do zapoznania się z tą, niestety mało popularną, serią.

Łezka w oku się kręci. Resztę muszę doczytać po angielsku. A ja tak polubiłam niechlujnego, leniwego i zarazem bardzo inteligentnego (jak mu się chce) Thraxasa.
Magia, elfy, wodniki, orki, artefakty i jeszcze troszkę magii plus o wiele więcej ludzkich zachowań i doskonała mieszanka literatury rozrywkowej gotowa.

Jeszcze więcej akcji niż wcześniej. Można zakochać się w tej sadze ;)

Jeszcze więcej akcji niż wcześniej. Można zakochać się w tej sadze ;)

• Inne Wydanie
  • Sapk_fant

Dodaj cytat z książki Thraxas na Wyspach Elfów