Niepewność w Seattle

Okładka książki Niepewność w Seattle Linda Lael Miller
Okładka książki Niepewność w Seattle
Linda Lael Miller Wydawnictwo: Harlequin Seria: Gwiazdy Romansu literatura obyczajowa, romans
Gwiazdy Romansu
Snowflakes on the Sea
Harlequin
2010-01-01
2010-01-01
Krzysztof Borkowski
miłość uczucie zdrada

Nasi bohaterowie to małżeństwo, w którym oboje chcą być niezależni i piąć się w górę. Nathan McKendrick to muzyk, który zdążył podbić miliony serc młodych dziewczyn. Zarabia miliony i muzyka to jego druga kobieta. Mallory to aktora, która pracuje w takim zawodzie przez przypadek. Poszła kiedyś na casting i udało jej się. Jej rola w ciągu nagrywania odcinków stała się bardzo ważna. Ludzie oglądający ją w serialu, gdy spotykali ją na mieście nie raz wygrażali jej, bowiem jej postać była raczej negatywna. Jej główne zadanie w odcinkach to odbijanie żonatych mężczyzn.
Mimo niezmierzonej ilości gotówki, którą zdołali zgromadzić, nie są szczęśliwi. Czegoś im brakuje. Mallory buntuje się wewnątrz przeciwko mężowi, który wyjeżdża na całe wieki na trasy koncertowe. To bardzo rzutuje na ich związek. Kolejnym problemem jest to, że Mallory ucieka w dalszym ciągu na wyspę, do jej rodzinnego domu, w głębi duszy licząc, że jej rodzice wrócą (zginęli w wypadku samochodowym).
Czy tak rozpoznawalne małżeństwo da sobie radę? Czy przezwyciężą wszystkie próby, które ich czekają? Czy nie ucierpi na tym ich kariera?
Dowiecie się tego czytając tę książkę :-)

Jest to trzecia książka z tej serii, którą czytałam. W ogóle pierwszy raz mam styczność z sytuacją, że bohaterowie to małżeństwo. Przeważnie opisywane są dzieje dwojga ludzi, którzy się dopiero poznają. Coś nowego. Jeśli chodzi o okładkę, przy pierwszej książce byłam pozytywnie zaskoczona odmiennością. Teraz muszę stwierdzić, że ciężko mi odróżnić te wszystkie książki od siebie. Okładki są praktycznie identyczne. No ale jak wiemy, książki nie ocenia się po okładce :-)
Odnośnie samych bohaterów, to co mnie uderzyło, to to, że są dość wulgarni. Co jakiś czas pojawia się "zaklął pod nosem", "zaklął ordynarnie", "zaklął szpetnie pod nosem" itp. Więc charaktery mają dość wybuchowe. Poza tym język przyjemnie się czyta.

Muszę Was ostrzec - książka bardzo wciąga! Więc jeśli macie jakiś sprawdzian, albo musicie przygotować się do pracy - odłóżcie książkę na później, bo inaczej zarwiecie noc ;-)

• Harlequin
  • Now