Czy to już miłość?

Okładka książki Czy to już miłość? Rosie Rushton
Okładka książki Czy to już miłość?
Rosie Rushton Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Best Friends (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Best Friends (tom 1)
Best Friends Together
Akapit Press
2008-11-28
2008-11-28
Magdalena Tulli

Bardzo ciekawa, miła książka dla młodzieży i nie tylko opowiada o piątce przyjaciół, którzy się przyjaźnią ze sobą.
Główna bohaterka Chloe to dziewczyna atrakcyjna, obyto towarzysko zaprzyjaźnia się z Sinead, która nie zyskuje żadnej popularności cierpi z tego powodu bardzo.
A Jasmin maskuje swym uśmiechem..każdy z nastolatków ma swoje problemy.
Rozerwałam się przy tej książce, odprężyłam się, dla relaksu to fajna, przyjemna lektura, o miłości, o uczuciach młodych ludzi.
Świetnie się czytało!!!

A Jasmin maskuje swym uśmiechem..każdy z nastolatków ma swoje problemy.
Rozerwałam się przy tej...

Wiem, że ta książka ma dalsze części, jednak wydarzenia w tej zawarte nie zachęciły mnie do dalszych poszukiwań.
Akcja była trochę notoryczna, a szukanie w bohaterach charyzmy na siłę było męczące. Mimo to, nie żałuję, że ją przeczytałam.
Chyba nie dla mnie młodzieżowe książki z szczęśliwą grupką przyjaciół na pierwszym planie. Szacunkiem jednak obdarzam autorkę, bo bardzo przypadła mi do gustu inna jej książka bazująca na retrospekcji.
Jeśli ktoś lubi młodzieżówki raczej się nie zawiedzie, bo to wspaniała autorka.

Książka z gatunku moich ulubionych – czyli o młodzieży. I od razu na wstępie powiem, że polskie tłumaczenie tytułu jest mylące a nawet ośmieliłabym się rzec błędne. Bo angielski tytuł to „Najlepsi przyjaciele” i on właśnie oddaje całą kwintesencję tego o czym książka była. A była ona o skrajnie różnych nastolatkach którzy pod koniec stworzyli całkiem zgraną paczkę . Głównych bohaterów mamy pięcioro. Jest Chole – córka bogatych rodziców którą poznajemy po powrocie z wakacji na których przeżyła swoją pierwszą miłość i jest święcie przekonana że poznany chłopak to ten jedyny. Sinead- która powiedzmy z dnia na dzień stała się bardzo bogata za sprawą rodziny ze strony matki i za bardzo nie umie odnaleźć się w tym nowym bogatszym świecie o którym zawsze marzyła. Jasmin, murzynka której rodzice otwierają kawiarnie i która boi się wychodzić po zmroku, Nick – osierocony przez ojca musiał przenieść się z prywatnej szkoły do publicznej i wstydzi się mówić o śmierci rodzica który zostawił po sobie spore długi i Sanjay – z pozoru cichy i mało towarzyski najlepszy uczeń w szkole który nie umie przeciwstawić się presji rodziców. Jak sami widzimy tych nastolatków nic ze sobą nie łączy. Są skrajnie różni i nie zanosi się żeby mogli się polubić. Lecz książka pokazuje nam że problemy mogą połączyć dwa przeciwległe stanowiska. Bo wszyscy z naszych bohaterów maja problemy choć maskują je jak tylko mogą. Chole skrywa złamane serce a pod dachem panuje przemoc domowa. Nick nie może pogodzić się z tym że tata przed śmiercią nie zabezpieczył ich finansowo i obwinia za wszystko matkę. Sinead przekonuje się jak fałszywe potrafią być przyjaciółki i odkrywa że nadmiar pieniędzy może być większym problemem w relacjach z ludźmi niż ich brak, a Sanjay nie chce realizować planu który wymyślili mu rodzice i choć wszyscy uważają go za samotnika , potrzebuje jak każdy kontaktu z rówieśnikami. A Jasmin nie może uporać się z traumą jaką był napad chuliganów na jej ojca. To właśnie te problemy połączą naszych bohaterów i staną się oni sobie bliżsi. Bardzo podobało mi się że książka oprócz perspektywy dzieci ukazywała też spojrzenie na świat ich rodziców i pokazywała że nie tylko nastolatkowie mają problemy z którymi sobie nie radzą. Książka troche stara bo z 1998 roku i dopóki tego nie zobaczyłam bardzo dziwiło mnie dlaczego dzieciaki nie mają komórek i komputerów w domu. Ale pomimo czasu jaki minął kłopoty młodych ludzi tak bardzo się nie zmieniły, wiele nastolatek ma złamane serca , boryka się z utratą jednego lub obojga rodziców, zawiodło się się na najlepszych przyjaciółkach czy tak jak Sanjay ma problemy z nieśmiałością. Książka z pozytywnym zakończeniem , pokazuje że z czasem problemy się rozwiązują a przetrwać trudne chwile pomagają nam rodzina i przyjaciele, szczególnie ci którzy też mają problemy.

możeee być

możeee być

Książka ciekawa, szybko i miło się ją czyta :) opowiada o kilku nastolatkach, których połączyła przyjaźń. Fajna książka dla młodzieży, podobał mi się styl pisania autorki i fajne opisy postaci ;)) Polecam ją właśnie młodzieży i fanom właśnie takich książek o życiu nastolatków, bestsellerów i książek psychologicznych. Na pewno się Wam spodoba ! ;)

Jestem pod wrażeniem

Jestem pod wrażeniem

Jednym słowem: ujdzie. Mało interesująca. Aczkolwiek szybko się ją czyta, bo nie zajmuje dużo czasu. Polecam nastolatkom ; ))

Książka dobra na letnie wakacyjne dni :)

Książka dobra na letnie wakacyjne dni :)

Naprawdę fajna książka dla młodzieży. Opowiada o pięciu bardzo różniących się od siebie nastolatkach, których połączyła przyjaźń. Polecam!

Podobnie jak książka "Zakochani", polecam !

Podobnie jak książka "Zakochani", polecam !

• Młodzieżówki
  • Wypożyczone z biblioteki
  • 2010
  • Akapit Press
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Czy to już miłość?