Oswoić strach

2004-01-01
2004-01-01
Agnieszka Monika Kawalec
strach psychologia

Współczesnym człowiekiem rządzi lęk. Strach przed dosłownie wszystkim. Obawiamy się popełnić te same błędy co nasi rodzice, boimy się być nie wystarczająco dobrzy w pracy, lękamy się o nasze zdrowie itd.
Strach jest rzeczą naturalną, ba, niezbędną do przetrwania, jednak co jeśli przybiera skrajną formę nerwicy czy innego zaburzenia? Właśnie na to pytanie próbuje odpowiedzieć Thom Rutlerdge, psychoterapeuta z dwudziestoletnim stażem i własnymi doświadczeniami alkoholowymi.
Dwa razy podchodziłam do tej książki i jakoś mnie nie przekonała do siebie. Niby jest całkiem merytorycznie, niby to wszystko ma sens, jednak coś mi tu nie pasuje. Nawet nie bardzo chce mi się zastanawiać dlaczego. Po prostu jest słaba i nie polecam.

Gdyby komuś chciało się zajrzeć na mój kanał youtube: https://www.youtube.com/channel/UCPUAOIy5AoNb3B-gXb3C8Dg?view_as=subscriber

O tym jak pokonywać strachy i straszki . Również o tym jak przestać się przejmować pierdołami ;)

Z tej książki zapamiętałem jedną radę, która towarzyszy mi do dziś ( edytuję wpis prawie trzy lata po przeczytaniu ): w momencie uczucia strachu zadaję sobie pytanie - co bym zrobił, gdybym się nie bał i robię to.

Świetna książka, zwracająca uwagę na problemy ludzi w dzisiejszych czasach. Sporo się z niej nauczyłam. Zobaczymy czy uda się wprowadzić w życie.

Terapia i ta książka, pomogły mi po 19 latach wyjść z nerwicy!

Terapia i ta książka, pomogły mi po 19 latach wyjść z nerwicy!

`Pokonanie strachu jest początkiem mądrości. `

Im mamy mniejsze poczucie własnej wartości, tym łatwiej dajemy sobą manipulować, niezależnie od tego, czy manipulantem jest małżonek czy neurotyczny strach, który w nas tkwi.

Czasami strach jest tylko problemem, a czasami problemem jest sam strach.
Książka 👌 !

`Pokonanie strachu jest początkiem mądrości. `

Czasami strach jest tylko problemem, a czasami problemem jest sam strach.
Książka 👌 !

Książka ciekawa, zawierająca kilka ciekawych spostrzeżeń odnoszących się do życia codziennego, jednak jak dla mnie bez rewelacji.

Jak dla mnie książka dużo bardziej realistyczna niż wszystkie klasyki w stylu Robbinsa, Napoleona Hilla itd. Podaje ciekawe ćwiczenia stosowane w gabinetach psychoterapeutycznych, które można również wypróbować na sobie.

• Psychologia
  • Na mojej zakurzonej półce ;)
  • 2017
  • Rozwojowe