Płytki umysł. Jak internet wpływa na nasz mózg

Nicholas Carr Wydawnictwo: Helion popularnonaukowa
popularnonaukowa
Katarzyna Rojek
internet mózg umysł wpływ manipulacja
Inne

Historia druku i zegarka uzmysłowiła mi, jak technologia zmienia zachowania. Uważam tę część za bardzo integralną z tematem książki. Polecam przeczytać jeśli nie chcesz ze swoim narzekaniem na internet zatrzymać się na poziomie swoich wspomnień z lat dziewięćdziesiątych, i że „kiedyś było lepiej”.

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś(aś) się dlaczego masz coraz większe problemy z pamięcią i koncentracją uwagi sądzę, że w tej popularnonaukowej książce autorstwa Nicholasa Carra znajdziesz bardzo dobrze opisaną genezę problemu, który dotyka coraz więcej z nas.

Trudno o lepszą karmę dla ego niż czytanie książki opisującej zalety czytania książek.

Dla kogoś komu internet zaczyna przeszkadzać powinien sięgnąć po to pozycję. Zdecydowanie polecam.

Bardzo dobra książka która w niespiesznym tempie opowiada o negatywach siedzenia przed komputerem. Byłam nią zachwycona, ponieważ naukowe poszukiwania wyjaśnienia pewnych zjawisk to coś dla mnie. Polecam.

Bardziej rozprawa naukowa niż książka, którą można spokojnie czytać do kotleta. Kilka wniosków odkrywczych, ale tak od 70% miałem wrażenie że autor się powtarza.

Szczerze, to wystarczyło przeczytać ostatni rozdział tej książki, żeby w skrócie mieć informacje o tym jak internet wpływa na nasz mózg.

Ciężko przez to przejść, chociaż może to jest właśnie odpowiedź na pytanie: jak Internet wpływa na nasz mózg? Doszedłem do połowy książki, dalej nie mam siły czytać o historii druku.
Może kiedyś dokończę.

Przeczytałam na rzecz mojej pracy magisterskiej ale mimo wszystko polecam każdemu przeczytać i uświadomić sobie z czym mamy styczność na co dzień i jakie to ma wpływ na nas. Napisane przyjaźnie, bez nadużywania naukowego słownictwa. Mimo wszystko oparte na badaniach wiec bardzo wiarygodne źródło, a nie kolejna wyssana z palca ciekawostka typu onet.pl

Trudna książka. Dla inteligentnych ludzi. Czytanie wymaga dużego skupienia. Umiejętność takiego skupienia jest tracona już po krótkim czasie surfowania w sieci. Jak więc ją czytać? :)
Nie wiedziałem, że praca z komputerem tak wpływa na mózg. A że wpływa - jestem przekonany. Po ponad 30 latach przesiadywania przed ekranem zapominam słów, pamięć mam bardzo słabą, skupienie...

Dyskusje

1 545