O małym krecie, który chciał wiedzieć, kto mu narobił na głowę

Wolf ErlbruchWerner Holzwarth Wydawnictwo: Hokus-Pokus literatura dziecięca
opowiadanie dziecięce niemieckie

Oficjalne recenzje i

W trzewiach ciekawości

[ 4 ] Link do recenzji

Zabawna, niekonwencjonalna i urocza, choć temat nieco „gówniany” - tak w kilku słowach można streścić króciutką książką Wernera Holzwartha wznowioną przez wydawnictwo Hokus – Pokus.

Historyjka przepięknie ilustrowana przez Wolfa Erlbrucha pozwala dzieciom poznać zwierzęta hmm…. od nieco „innej” strony. A zaczyna się tak:

Pewnego pięknego dnia mały krecik postanowił...

Ta książka po prostu skradła moje serce. Jest urocza i niekonwencjonalna. Mały kret niczym Sherlock Holmes przeprowadza dochodzenie, aby dowiedzieć się, kto był tak bezczelny, żeby narobić mu na głowę. Uśmiech nie schodził mi z ust od pierwszej do ostatniej strony. Polecam Wam tę pozycję. Naprawdę warto.

Więcej na jej temat napisałam na swoim blogu:...

Sens życia.

"Stało się to pewnego dnia.."

Recenzja z przymrużeniem oka ;)
Bo co napisać o książeczce która, znajdowała się w toalecie jednej z poznańskich restauracji :)

Poprawiła mi nastrój nieziemsko :)
I oto dostajemy opowiastkę o przeuroczym kreciku, którego pewnego dnia spotkała przykra niespodzianka. Jaka to niespodzianka? wnioskujemy z samego tytułu.
Nie mam jeszcze dzieci,...

Ale jak to? Jeżeli ktoś ci zrobi kupkę na głowę, to powinieneś się dowiedzieć kto to i też mu narobić na głowę? Morał wątpliwy.

Chyba najlepszy możliwy wstęp do tematu kupy

Zacna lektura ! :)

Super książka o kreciku. Tytuł jest właściwie streszczeniem :) Oprócz poszukiwań winnego pozostaje jeszcze finał, którego oczywiście nie zdradzę. Sympatyczne rysunki i nieskomplikowany tekst, z którym z pewnością poradzi sobie nawet początkujący czytelnik.

Książeczka fajna, na wesoło, idealna dla dzieci bo mamy pewnie mają obawy przed zakupem jej! Odstrasza także cena, książeczka jest mała, mało tekstu a cena wysoka!

Oko za oko, ząb za ząb, kupa za kupę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

• Dla dzieci