Noc bez księżyca

Etgar KeretShira Gefen Wydawnictwo: W.A.B. literatura dziecięca
Lajla bli jareach
Agnieszka Maciejowska
W.A.B.
Agnieszka Maciejowska literatura dziecięca izraelska literatura dziecięca hebrajska Izrael
Lajla bli jareach
literatura dziecięca
Agnieszka Maciejowska

Przeurocza książeczka dla dzieci. Czyta się szybko, tekst pomaga w zasypianiu i oswojeniu dzieci z ciemnością, ilustracje nie dość że piękne to jeszcze posrebrzane. Jak dla mnie same plusy :)

Niech za rekomendację świadczy to, że czytałem dziecku tę książkę dwa razy, nie wiedząc kto jest jej autorem, za każdym razem zachwycając się pięknym językiem, opowiedzianą historią jak i ilustracjami. Nie działało na mnie nazwisko autora ani tłumacza, tylko czysta i piękna literatura. Rewelacja, uwielbiam takie niespodzianki.

Już sama okładka jest na tyle hipnotyzująca, że jeśli choć na chwilę zawiesicie na niej oko z pewnością zechcecie zajrzeć do środka.
A wewnątrz?
Nie zawiodłam się. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to przepiękne ilustracje nagradzanego izraelskiego artysty Davida Polonsky’ego. Obrazy w barwach niebieskiego, błękitu, granatu i odcinającego się od nich srebra księżyca.......

Nie wiem dlaczego, ale lektura tej książeczki przypomniała mi czasy mojej wczesnej młodości, kiedy wspólnie z mamą czytałyśmy bajki. Możliwe, że to kwestia formatu, może ilustracji lub prostej, ale wzruszającej treści, która zupełnie mnie ujęła.
,,Noc bez księżyca” to historia małej dziewczynki Zohar, która właśnie kładzie się spać, ale nie może zasnąć. W pokoju jest zbyt...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książeczka ujmująca oprawą graficzną. Fabuła przyjemna, ale tekst (a ściślej rymy) trochę odbierają uroku/klimatu.

Na półkach: , , , ,

W „Nocy bez księżyca” zakochałam się od pierwszego wejrzenia.
Ta krótka książeczka kryje w sobie piękną i mądrą historię. Do tego szata graficzna jest wprost zachwycająca!

Shira Gefen i Etgar Keret stworzyli opowieść o dziewczynce, Zohar, która nie mogąc zasnąć wyrusza w noc na poszukiwania księżyca. Pyta o niego kota i policjanta, ale niestety nie potrafią jej...

Uwielbiam. Moje dzieci również.

Przecudna!!!! Jedna z nielicznych książek dla dzieci, do których do niczego doczepić się nie mogę. Wspaniała. Wzruszający tekst i niesamowite ilustracje. Ciesze się, że kupiłam, choć w bibliotece też dostępna.

Na półkach: , , , ,

Genialne ilustracje

2035

Piękna, nastrojowa, mądra, a szata graficzna powala na kolana. Wspaniała :)

Dyskusje

• Dla dzieci
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Bajki
  • 2015
  • Biblioteka
  • 2018

Dodaj cytat z książki Noc bez księżyca