Z plecakiem przez świat

Okładka książki Z plecakiem przez świat Monika Witkowska
Okładka książki Z plecakiem przez świat
Monika Witkowska Wydawnictwo: Videograf II literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Videograf II
2010-05-06
2010-05-06
978-83-7183-806-4
podróż wyprawa ekspedycja

Dorwałam tą książke na jakiejś hiperpromocji i zupełnie przypadkiem, kupiłam ją na prezent dla mojego chłopaka. Ostatecznie to ja pierwsza ją przeczytałam i zdążyłam w międzyczasie poznać p.Monikę osobiście na festiwalu podróżniczym. Wspaniała kobieta, świetnie się jej słucha i stworzyła naprawdę fajne kompedium wiedzy na temat samodzielnego podróżowania. Polecam!

Monika Witkowska to nie tylko dziennikarka i podróżniczka, to także kobieta z wielka pasją. W książce „Z plecakiem przez Świat” autorka zawarła wszystko, co warto wiedzieć o podróżowaniu, a szczególnie o podróżowaniu z niezbyt wysokim budżetem. Rzetelne porady, ciekawe anegdoty, świetne zdjęcia, a to wszystko okraszone wspaniałym poczuciem humoru. Powiem szczerze, że świetnie czytało mi się tę książkę, a jedynym minusem było to, że miała zbyt mało stron.

Informacje są bardzo dobrze uporządkowane, z łatwością można odnaleźć poszczególne porady, chociażby te na temat pakowania plecaka, poszukiwania tanich miejsc noclegowych czy procedur na lotnisku. Doskonały poradnik dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z podróżowaniem, jak również dla tych, którzy szukają po prostu ciekawej lektury i lubią książki podróżnicze.

Autorka opowiada bardzo ciekawie, nie nudzi, lektura po prostu wciąga. Myślę, że dla wielu osób może być początkiem do realizacji bardziej i mniej odważnych wypraw. Książkę wypożyczyłam z biblioteki, ale chcę zakupić egzemplarz do własnej biblioteczki, myślę, że może mi się przydać… :)

Nie sądziłam, że ta książka może tak wciągnąć! A w środku wiele porad, ogrom zdjęć i ciekawych opowieści. Książka jak najbardziej przygotuje nas do wyprawy w odległe kraje. Monika Witkowska prowadzi nas począwszy od przygotowań, przez całą podróż, a skończywszy na powrocie do domu. Rewelacja!

Wszystko elegancko wytłumaczone, poprzeplatane zdjęciami i anegdotkami. Polecam wszystkim pragnącym przygotować się do wyprawy!

Świetna, nawet dla takiego domatora jak ja, który nigdzie się nie wybiera.

Świetna, nawet dla takiego domatora jak ja, który nigdzie się nie wybiera.

Bardzo dobry poradnik dla podróżników.

Bardzo dobry poradnik dla podróżników.

Monika Witkowska to klasa sama w sobie. Bardzo fajny poradnik podróżowania. Polecam.

Mały poradnik podróżnika. Lekko napisany, może nie zbyt wnikliwy, okraszony historyjkami z życia aktorki, często powiązanymi z podróżniczą poradą która jest akurat przedstawiana.

• Podróże
  • Podróżnicze
  • Poradniki
  • Literatura podróżnicza
  • Wyzwanie 2016
  • Reportaże

Dodaj cytat z książki Z plecakiem przez świat