Życie codzienne w Pekinie

Okładka książki Życie codzienne w Pekinie Marcin Łochowski
Okładka książki Życie codzienne w Pekinie
Marcin Łochowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog Seria: Życie codzienne w miastach Orientu historia
138 str. 2 godz. 18 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Życie codzienne w miastach Orientu
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Akademickie Dialog
Data wydania:
2002-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2002-01-01
Liczba stron:
138
Czas czytania
2 godz. 18 min.
Język:
polski
ISBN:
8388938010
Tłumacz:
Marcin Łochowscy
Tagi:
Chiny Chińczycy życie codzienne Pekin obyczaje
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pekin. Informator turystyczny Marcin Łochowski, Jian Niu-Łochowska
Ocena 8,0
Pekin. Informa... Marcin Łochowski, J...
Okładka książki Ucieknie mnich, lecz nie umknie świątynia. Przysłowia i mądrości chińskie Marcin Łochowski, praca zbiorowa
Ocena 7,5
Ucieknie mnich... Marcin Łochowski, p...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
14 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
11
7

Na półkach:

Autor sporo miejsca poświęca zagadnieniom społecznym opisując je przystępnie,podpierając się,gdzieniegdzie,danymi statystycznymi oraz podaje wartości cen i zarobków.

Autor sporo miejsca poświęca zagadnieniom społecznym opisując je przystępnie,podpierając się,gdzieniegdzie,danymi statystycznymi oraz podaje wartości cen i zarobków.

Pokaż mimo to

avatar
381
380

Na półkach:

Socjologiczny portret Pekinu z lat 1999-2001. Na przełomie tysiącleci miasto sprawia wrażenie wielkiej prowizorki, miejsca które traci swą przeszłość kosztem wymuszonej, pośpiesznej modernizacji, błyskawicznie upodabniając się do innych megamiast Dalekiego Wschodu.

Czytelnika może miejscami razić rytmika tekstu oraz niefortunne stylistycznie zdania, ale w żaden sposób nie utrudnia to zrozumienia przekazu. Największym mankamentem są powtórzenia informacji. Drobne błędy, np. pomyłki przy odmianie słów czy literówka przemianowująca NBA na MBA (str. 118) – to już małe miki . W stopce wydawniczej brak nazwisk osób odpowiedzialnych za korektę i redakcję – może stąd te niedociągnięcia?

Pomimo tego że tekst w obecnej formie kwalifikuje fragmentarycznie się do obróbki, jest on napisany dobrze, jasno i rzetelnie, z humorem i znawstwem, inteligentnie. Autor przedstawia nam masę interesujących, szczegółowych informacji – bez których ciężko mówić o uporządkowaniu myślenia o Pekinie i pekińczykach. Same rozdziały i podrozdziały są obmyślone bardzo sensownie.

Marcin Łochowski stworzył bardzo przydatną charakterystykę. Ani razu nie pisze o sobie, ale nie można mieć wątpliwości że opisując poszczególne impresje i niuanse czerpie z własnych doświadczeń. Z uwagi na długi czas pobytu i wykształcenie (sinolog) – rzetelnie tworzy pełny portret miasta i jego mieszkańców. Książka wypada jak najbardziej pozytywnie, i jest to świetna rzecz, zbierająca do kupy wszystkie kluczowe zagadnienia z zakresu prozy życia przeciętnego Chińczyka w stolicy. Gdyby dodać opisy własnego zderzenia z pekińską rzeczywistością, wprowadzić konkretne historie interakcji czy wątki reporterskie – obraz znacząco by się nam dopełnił (to jednak jak napisano tę książkę wynika z ogólnej koncepcji serii „Życie codzienne w miastach Orientu”).

Socjologiczny portret Pekinu z lat 1999-2001. Na przełomie tysiącleci miasto sprawia wrażenie wielkiej prowizorki, miejsca które traci swą przeszłość kosztem wymuszonej, pośpiesznej modernizacji, błyskawicznie upodabniając się do innych megamiast Dalekiego Wschodu.

Czytelnika może miejscami razić rytmika tekstu oraz niefortunne stylistycznie zdania, ale w żaden sposób nie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    27
  • Przeczytane
    18
  • Posiadam
    8
  • Chiny
    5
  • Teraz czytam
    1
  • 2018
    1
  • Biblioteka domowa
    1
  • 2023
    1
  • Reportaż
    1
  • Podróżnicze
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Życie codzienne w Pekinie


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne