Siódmy rozdział. Modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne.

Augustyn Pelanowski OSPPE Wydawnictwo: Księgarnia św. Jacka religia
Księgarnia św. Jacka
uzdrowienie uwolnienie modlitwa chrześijaństwo duchowość
religia
uzdrowienie uwolnienie modlitwa chrześijaństwo duchowość

Ta książka wzbudziła we mnie najmniej emocji ze wszystkich książek o.Pelanowskiego.Pewnie trzeba będzie do niej zajrzeć jeszcze raz.

Książka jest lepsza niż książki Anselma Gruna (przeczytałam dwie, więc być może się mylę). Gdy zaglądamy do swojego siódmego rozdziału - rozdziału naszego życia poświęconego cierpieniu i zranieniom - odkrywamy, że cierpienie jest tym, co upodabnia nas do Pana.
Więcej, Jezus otacza się tymi gorszymi, powołuje do siebie tych poranionych, ale tylko tych, którzy nie uciekają od...

Cierpienie zawsze jest po coś. Cierpienie może prowadzić do oczyszczenia. Cierpienie należy właściwie przeżyć aby zrozumieć jego sens i moc. Wówczas będzie to błogosławieństwo, a nie przekleństwo. Takie i inne spostrzeżenia znajdują się w tej szczupłej książeczce. Jednak jej treść jest potężna w swojej prostocie. Polecam gorąco!

Ojciec Pelanowski pokazuje, opierając się na kilku fragmentach z Biblii, że tym, co nas najbardziej upodoabnia do Jezusa, jest cierpienie. Nie chodzi jednak o to, żeby go szukać, lecz o to, żeby je odpowiednio zinterpretować, jeśli już pojawiło lub pojawia się w naszym życiu.

Zachwyciło mnie głębokie, biblijne spojrzenie o. Pelanowskiego na ludzkie cierpienie, które ja...

Tak bardzo prawdziwa w swojej prostocie :)

Dyskusje

• Chcę w prezencie