Wszystko o aniołach

2005-01-01
2005-01-01
Hanna Dymel-Trzebiatowska
anioły chrześcijaństwo Kościół Katolicki

Książeczka zwięzła i napisana językiem tak prostym, jak wiara autora.
Bazuje na objawieniach, doświadczeniach osób wierzących i wydarzeniach z Biblii.
Opisywane sytuacje dotyczą m.in. trzykrotnego ukazania się małej Hiacyncie i pozostałym pastuszkom anioła w Portugalii, wierzeniach królów Irlandii i Węgier w moc i opiekę ich aniołów, tajemniczym psie  broniącym Św. Jana Bosco czy ojcu Lamie, który w swojej celi rozmawiał z nimi bezpośrednio.
Cechy aniołów, jakie przytacza autor, to m. in. hojność, dobro, wyjątkowa inteligencja, potęga, piękno czy służba Panu Bogu.
I jak to wiarą w niewidzialne bywa, łatwo o kontrowersje. W przytoczonej przez autora sytuacji, gdy Sennacheryb, imperator Asyrii, wysłał na Jeruzalem potężną armię i zażądał poddania się, jednocześnie drwiąc i obrażając Boga Izraela,  Wszechmogący, w odpowiedzi zsyła właśnie anioła, który unicestwia nocą 185 tysięcy Asyryjczykow.
Nie brakuje też ciekawostek np. Św. Tomasz twierdzi, iż każda gwiazda i ciało niebieskie ma swojego anioła, który pilnuje jej drogi po orbicie i zapobiega anomaliom.

Ode mnie siedem gwiazdek, ponieważ treść była ciekawa i z przyjemnością dodawałam się lekturze.
Reszta jest kwestią wiary.

Książeczka zwięzła i napisana językiem tak prostym, jak wiara autora.

Ponad 100 stron waty słownej. Mało treści, a dużo powtarzania wyrażeń 'piękny', 'potężny', 'zachwycający' etc. Tego, że informacje pochodziły z 'różnych wiarygodnych źródeł' (bez podania chociażby jednego z nich) nawet nie skomentuję...
Nie oczekiwałam wiele po tej książce, ale ona i tak mocno mnie zawiodła. Szkoda czasu.

Świetna książka, która może robić za kompendium o Aniołach. Znajdziemy w niej podstawy tego co można o Aniołach wiedzieć.

1982

Sama prawda.

Sama prawda.

Genialna mała książeczka o istotach, których nie widzimy, a które stale nam towarzyszą i robią wszystko, aby nas prowadzić drogą najlepszą do Boga.
Kilka słów zarówno o samych aniołach jak również historie ludzi, którzy widzieli tych swoich potężnych opiekunów.
Chcąc zrozumieć i wiedzieć więcej o naszych aniołach stróżach warto sięgnąć po tę pozycję.

• Religia
  • Wiara święta
  • Duży regał
  • L. hiszpańska i katalońska
  • Druk

Dodaj cytat z książki Wszystko o aniołach