Wyznania egzorcysty

2007-01-01
978-83-7168-701-3
Franciszek Gołębiowski
egzorcyzmy egzorcysta demony

Czytając tę książkę czułem lekkie zażenowanie, ponieważ mój mózg racjonalisty nie jest w stanie wyobrazić sobie, że sytuacje jakie możemy zobaczyć w serii filmów "Egzorcysta" dzieją się na prawdę, a tego możemy się dowiedzieć z tej książki. Sam autor książki pisze o tym, że nawet sami księża w większości nie wierzą w opętania ludzi przez demony, a on jest jednym z nielicznych, którzy w to wierzą i uważa, że widział opętania na własne oczy. Tę książkę warto było przeczytać tylko i wyłącznie ze względów socjologicznych.

Wartościowa książka ,która otwiera oczy na sprawy,o których niewygodnie się mówi.
Poruszanie tematu szatana obecnego w naszym życiu ,nawet w tak katolickim kraju jak nasz,może spowodować,że zostaniemy wyśmiani.
Jestem rozdarty między wiarą a niewiarę w treści zawarte w książce,ale uważam, że warto ją przeczytać,chociażby po to by poznać tak wspaniałą osobę jaką był Gabriele Amorth.

2066

Książkę "Wyznania egzorcysty" Gabriele Amorth w końcu udało mi się przeczytać. Trochę jestem zawiedziona. Liczyłam na coś więcej. Kiedyś interesował mnie ten temat dość mocno i sięgałam po takie tematy z ciekawości.
Ostatnie doświadczenia pokazują jak wielu ludzi korzysta z usług wróżbitów i jasnowidzów; wielu uczestniczy w seansach spirytystycznych; wielu jest oddanych okultyzmowi.
Ojciec Gabriele odpowiada na pytania podając przykłady z własnej pracy.
Książka jest przewodnikiem dla księży i osób świeckich, ucząc ich, jak pomagać cierpiącym. Jedni będą ją traktować z przymrużeniem oka, inni jako ciekawostkę.

Stek bzdur , smutne jest to że on w to wierzył. Mało tego, że tyle ludzi na Ziemi w to wierzy.

Całkiem ok. Porusza i uporządkowuje zagadnienia z dziedziny demonów. Szybko się ja czyta

Dlaczego sięgnąłem po to książkę? Bo napędził mnie marketing związany z filmem który jest w kinach "Egzorcysta papieża". I co mogę powiedzieć jako osoba nie jakoś super wierzącą. Chyba tylko tyle że czasami obija się to o jakąś abstrakcje że powinienem zmienić gusta muzyczna porzucić wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną itp. Nie chcę nikomu nic narzucać więc pozostawię to każdemu do własnej oceny.

Jedna z lepszych książek w tej tematyce.

Jedna z lepszych książek w tej tematyce.

Tak, w swojej klasie wybitna. Żeby wierzyć w osobowego szatana trzeba wierzyć w osobowego Boga.

Dziś jest dziwnie.
Ludzie wierzą tylko w anioły, w to że człowiek pochodzi od małpy, ale noszą amulety, słuchają wróżbity Macieja, itd. Pogardliwie mówią o średniowieczu, ale chodzą do "Lewiatana" (do "Belzebuba" byś też poszedł?),tatuują sobie czaszki na łydkach (i nie jest to "memento mori")...

Jaka w tym logika? Litości. Już prędzej można uwierzyć w kosmitów niż w ewolucję. Choć zawsze pozostaje pytanie jak powstali kosmici?

Dziś jest dziwnie.

Książka bardzo KOŚCIELNA, wszystkie nasze czyny mogą doprowadzić do grzechu i opętania....Nie polecam są ciekawsze pozycje.

Bardzo się rozczarowałem i książką, i autorem. Nie polecam. Jeśli ktoś szuka dobrej literatury duchowej - jest dużo innych rzeczy, które warto spróbować.

• Religia
  • Religijne