Niezwykła przygoda Kapitana Łukasza w Państwie Motyli

Wydawnictwo Łódzkie
Józef Wilkoń papierowe ludki przygoda
literatura dziecięca
Józef Wilkoń papierowe ludki przygoda

Przeczytałam po raz pierwszy w podstawówce i wielokrotnie wracałam.
Łukasz z początku się wahał, jednak najstarszy ze Strachowiczów, Strachajło (kojarzył mi się z Włóczykijem z Doliny Muminków i Strachem Na Wróble z Krainy Oz) przekonał go, by został kapitanem, mówiąc: jesteś jednym z nas.
By dobrze prezentować się na służbie Łukasz wypastował buty czarnym atramentem. Lecz...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka z lat dzieciństwa i może dlatego wciąż ją pamiętam.To była pierwsza książka opisana przeze mnie w zeszycie lektur.Wspaniałe historie prosto z biurka w chłopięcym pokoju,dwóch braci i ich zamiłowanie do zabawy papierowymi ludzikami i zwiedzanie przez kapitana Łukasza ogrodu.Wspaniałe przybliżenie milimetrowego świata ziemi,jego problemów i zalet,ja aż zachciałam...

• Dzieciństwo
  • Literatura polska
  • Literatura polska
  • Baśnie, legendy, mity, opowiastki, itd.
  • 52 książki - 2011
  • Poczytaj mi, mamo... i tego typu
  • 00.Czytałam, nie posiadam

Czesław Janczarski Niezwykła przygoda Kapitana Łukasza w Państwie Motyli Zobacz więcej