Podstawowe wiadomości o islamie, T.2

Janusz Danecki Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog Seria: Świat Orientu filozofia, etyka
Wydawnictwo Akademickie Dialog
islam historia religii
filozofia, etyka
Świat Orientu
islam historia religii

Powiedziałbym że "Podstawowe wiadomości" są dość rozległe i szczegółowe a co najważniejsze - przedstawione bez urojonego zachwytu dla muzułmanów. W drugim tomie przeczytacie o sektach i ruchach heretyckich w islamie.

Cały rozdział o sufizmie, nie? Tylko ten przeklęty współczesny islam, nie dałam rady tego spamiętać, zgubiłam się w połowie =='

• Islam
  • Filozofia/Religioznawstwo