Artykuły
Gdzie kupić książki z rabatami na Dzień Dziecka? Przegląd promocjiLubimyCzytać1Artykuły
Przez drzewa do ludzi, przez ludzi do drzewcorbeau0Artykuły
Nowości i zapowiedzi tygodnia. Co będziemy czytać?LubimyCzytać8Artykuły
Mam nadzieję, że te czasy nigdy nie wrócą. Wywiad z Łukaszem OrbitowskimLubimyCzytać3
Peter Singer

- Pisze książki: reportaż, filozofia, etyka, historia, nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.), zdrowie, medycyna
- Oficjalna strona: Przejdź do strony www
- Urodzony: 6 lipca 1946
Najbardziej wpływowy, współcześnie żyjący filozof. Obwołany przez amerykański "Times" jednym ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie.
Peter Singer urodził się w Melbourne w Australii w 1946 roku. Studiował na Uniwersytecie Melbourne i Uniwersytecie Oxfordzkim. Wykładał na Oxfordzie, Uniwersytecie La Trobe, Uniwersytecie Monasha i szeregu innych uczelniach. Od roku 1999 jest profesorem bioetyki w Uniwersyteckim Centrum Ludzkich Wartości (University Center for Human Values) w Princeton, a od roku 2005 w Centrum Filozofii Praktycznej i Etyki Obywatelskiej (Centre for Applied Philosophy and Public Ethics) przy Uniwersytecie Melbourne.
Zyskał międzynarodową sławę dzięki książce Wyzwolenie Zwierząt (Animal Liberation; polskie wydanie: Polski Instytut Wydawniczy, Warszawa 2004). Jest autorem wielu innych książek oraz hasła Etyka w aktualnym wydaniu Encyclopaedia Britannica. Znane są również dwa zbiory jego tekstów: Writings on an Ethical Life, (pod własną redakcją) i Unsanctifying Human Life (pod redakcją Helgi Kuhse). Peter Singer jest założycielem Międzynarodowego Towarzystwa Bioetycznego (International Association of Bioethics),a także współinicjatorem (wraz z Paolą Cavalieri) Projektu Na Rzecz Dużych Małp Człekokształtnych (The Great Ape Project). Obecnie jest prezesem międzynarodowego ruchu na rzecz praw zwierząt (Animal Rights International).
- 740 przeczytało książki autora
- 2 480 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Jeśli istota cierpi, nie może być moralnego usprawiedliwienia dla odmowy wzięcia tego cierpienia pod uwagę.
Jeśli istota cierpi, nie może być moralnego usprawiedliwienia dla odmowy wzięcia tego cierpienia pod uwagę.
Nie wszyscy członkowie gatunku Homo sapiens są osobami, a nie wszystkie osoby należą do gatunku Homo sapiens.
Nie wszyscy członkowie gatunku Homo sapiens są osobami, a nie wszystkie osoby należą do gatunku Homo sapiens.
Krótko mówiąc, ewolucja nie jest rzeczą świętą. Ewolucji nie cechuje też żadna mądrość. Przypisywanie takiej cechy ślepemu procesowi doboru naturalnego może mieć znaczenie wyłącznie metaforyczne, co powinniśmy sobie dobrze uświadomić, by nie dać się zwieść pozorom. Ewolucja wcale nie minimalizuje cierpienia. nie gwarantuje przeżycia naszego ani żadnego innego gatunku. Mądry bądź głupi może być człowiek, lecz nie ewolucja.
Krótko mówiąc, ewolucja nie jest rzeczą świętą. Ewolucji nie cechuje też żadna mądrość. Przypisywanie takiej cechy ślepemu procesowi doboru ...
Rozwiń Zwiń