Esej o człowieku. Wprowadzenie do filozofii ludzkiej kultury

Ernst Cassirer Wydawnictwo: Aletheia filozofia, etyka
2017-03-01
1971-01-01
Anna Staniewska
Aletheia
filozofia, etyka
2017-03-01
Anna Staniewska

Materiał odpowiedni raczej w formie historii idei lub historii filozofii niźli jako autonomiczna hipoteza filozofii kultury. Na podstawie syntezowanej wiedzy autor stara się dojść do spójnika ludzkich działań twórczych w sferze symbolicznej. Książka kategoryzująca i klasyfikująca wiedzę.

"Klucz do natury człowieka: symbol", "Od reakcji zwierzęcych do reakcji ludzkich", "Ludzki świat czasu i przestrzeni", "Fakty i ideały", "Definicja człowieka w kategoriach kultury"

• Filozofia
  • Kulturoznawstwo