Podstawowe wiadomości o islamie

islam muzułmanie sunnityzm szyityzm
historia
9788361203810
islam muzułmanie sunnityzm szyityzm

Kompleksowe wprowadzenie do wiedzy o islamie, idealne dla kogoś, kto chciałby uporządkować swoją wiedzę na temat tej religii wyniesioną z edukacji czy przekazów medialnych (często zawierających błędy i uproszczenia). Książka na pewno nie będzie łatwa w odbiorze dla kogoś nieobeznanego z dyskursem nauk społecznych. Płynności lektury nie dodają także niektóre rozwiązania...

Na półkach: , , , ,

„Podstawowe wiadomości o islamie” to podręcznik, w którym przedstawione zostały najważniejsze zagadnienia związane z historią i doktryną tej religii. Punktem wyjścia jest działalność Mahometa i powstanie imperium muzułmańskiego. Po tym historycznym wstępie Danecki przechodzi do zasad islamu, do jego źródeł tekstowych (Koran i tradycja) oraz do wywiedzionych z nich teorii...

Świetna podręcznikowa pozycja prezentująca Islam w całej jego krasie, od historycznych początków przez prezentacje wszystkich "szkół", odłamów i związanych z nimi teologów po czasy współczesne.
Polecam każdemu kto chciałby zgłębić temat choć ostrzegam nie jest to pozycja łatwa w odbiorze.

• E-book
  • Religia
  • Orientalistyka
  • Popularnonaukowe
  • Historia
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Podstawowe wiadomości o islamie