Jak pomyślę, tak zrobię

Okładka książki Jak pomyślę, tak zrobię Andrzej Fonfara, Elżbieta Zubrzycka
Okładka książki Jak pomyślę, tak zrobię
Andrzej FonfaraElżbieta Zubrzycka Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) literatura dziecięca
40 str. 40 min.
literatura dziecięca
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2009-01-01
2009-01-01
40 min.
asertywność komunikacja społeczna

Marek to bohater tej książki. Pod domem ma boisko do gry. Sam wychodzi potrenować, a jednak ma zły dzień: pudło za pudłem, ani jednej bramki. Chłopiec się złości i frustruje. Kiedy w drodze do domu mija swojego najlepszego kolegę Piotrka, wylewa na niego swoją złość. Chłopiec czuje się nieudacznikiem, zalewa go fala negatywnych emocji, obrzuca się w myślach wyzwiskami.

Pod koniec książki mamy analizę - myślę, że dobra dla dzieci 10+.
Co mówisz do siebie po cichu?
Jak się z tym czujesz?
Czy można to zmienić?
Jak to zmienić?

Cenne rady, które trafią także dla dorosłych:
Kiedy popełnisz błąd, powiedz sobie:
Dzięki błędom się uczę, żeby ich w przyszłości nie popełniać. Każdy błąd to ważna lekcja. Skorzystam z niej najlepiej jak potrafię.

Zmień sposób, w jaki zwracasz się do siebie:
Zamiast: nie uda mi się - POTRAFIĘ.
Zamiast: jestem do niczego - MOGĘ SIĘ NAUCZYĆ
Zamiast: jestem głupi - ZDOBYWAM DOŚWIADCZENIE
Zamiast: nic mi nie wychodzi - POSTARAM SIĘ I ZROBIĘ TO JESZCZE RAZ
Zamiast: nikt mnie nie lubi: NA PEWNO SĄ DZIECI,KTÓRE MNIE LUBIĄ, TYLKO MUSZĘ JE ZNALEŹĆ.

Co po cichu, to i na głos.
Im milej zwracasz się do siebie, tym milej zwracasz się do innych. Jeżeli nie obrażasz siebie po cichu, nie masz potrzeby obrażania ludzi dookoła. Co więcej, innym trudno będzie ciebie obrazić.

Polecam!!

Pod...

dla dzieci 7+

Krótka książka o tym, by wierzyć we własne siły, mimo chwilowych niepowodzeń. Ponieważ błędy są po to, by się z nich czegoś nauczyć. I każdy ma prawo do popełniania błędów.

Ale przede wszystkim o tym, by pamiętać, żeby dobrze traktować siebie, mówić dobrze do siebie w myślach, bo "im milej zwracasz sie do siebie, tym milej zwracasz sie do innych". Poza tym, "jeśli nie obrażasz siebie po cichu, nie masz potrzeby obrażania ludzi dookoła"

E.Zubrzycka pokazuje też jak dzieci mogą zwracać sie do siebie, żeby sie nie demotywować.

Cenna pozycja! Do sięgania od czasu do czasu, by przypomnieć sobie pewne ważne sprawy.

dla dzieci 7+

Ta pozycja spełniła moje oczekiwania, jako matki dziecka, które chwilowo straciło wiarę we własne możliwości z powodu zmiany miejsca zamieszkania, szkoły, otoczenia i całego dotychczasowego życia.

Spodziewałam się coś na miarę słynnego "The secret" dla dorosłych ale i tak uważam że książka warta polecenia.

Książka może być.

Książka może być.

Książka przybliża tematykę wpływu myśli na zachowania. Proste i czytelne historyjki opisują codzienne relacje koleżeńskie między rówieśnikami. Lektura przeznaczona przynajmniej dla 10-latków.

• Dla dzieci
  • Bajkoterapia
  • Dzieci/młodzież
  • Rok 2019
  • Biblioteczka maluszka
  • Z dziećmi
  • 2016

Dodaj cytat z książki Jak pomyślę, tak zrobię