Alan Alda Autobiografia

biografia, autobiografia, pamiętnik
8373199195
Barbara Orłowska
MASH wojna aktorstwo

Lekka lektura, sporo życiowych przemyśleń, nieco ciekawostek zza kulis teatralnych i filmowych. Liczyłem jednak na więcej humoru i opowieści z planu serialu M.A.S.H, któremu Alda poświęcił 11 lat życia, a który to okres w książce streszcza zaledwie do jednego krótkiego rozdziału.

Psychicznie niezrównoważona matka, ciężka choroba w dzieciństwie, molesotwanie przez zakonnika...dużo jak na jednego człowieka. Wszystko to pewnie sprawia że Alan Alda choć jest znaną gwiazdą pozostaje pokornym i normalnym człowiekiem.

“Znalazłem sposób na troskę bez troski i to pozwoliło mi wykorzystywać okazję, a kiedy te, które wybierałem, okazywały się nieodpowiednie, umożliwiało mi bagatelizowanie pomyłek i wychodzenie ze ślepych uliczek albo traktowanie z pozoru niemiłych zdarzeń jako drobnych rozrywek.”

Dojrzała i niepozbawiona humoru opowieść o życiu Alana Aldy, znanego szerszej publiczności jako...

Taki świetny aktor,a taka nudna autobiografia!

Sam Alan Alda jest równie ciekawy jak jego najpopularniejsza kreacja - Sokole Oko z MASHa. Ciekawy życiorys opisany w błyskotliwy sposób.

• Biograficzne
  • 2009 Nabytki