Po pierwsze złam wszelkie zasady

Okładka książki Po pierwsze złam wszelkie zasady Marcus Buckingham, Curt Coffman
Okładka książki Po pierwsze złam wszelkie zasady
Marcus BuckinghamCurt Coffman Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
poradniki
MT Biznes

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Dziewięć kłamstw o pracy. Niekonwencjonalny poradnik dla krytycznie myślącego lidera Marcus Buckingham, Ashley Goodall
Dziewięć kłams... Marcus Buckingham, ...
Okładka książki Po pierwsze: Złam wszelkie zasady. Co najwięksi menedżerowie na świecie robią inaczej Marcus Buckingham, Curt Coffman
Po pierwsze: Z... Marcus Buckingham, ...

Okładka książki Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć Gary Keller, Jay Papasan
Jedna rzecz. Z... Gary Keller, Jay Pa...
Okładka książki Winning znaczy zwyciężać Jack Welch, Suzy Welch
Winning znaczy... Jack Welch, Suzy We...
Okładka książki Wolność finansowa dzięki inwestowaniu w nieruchomości Sławek Muturi, Robert Zduńczyk
Wolność finans... Sławek Muturi, Robe...

Książka skierowana dla doświadczonych managerów. Bardzo trudna do wdrożenia w przypadku "rynku" pracownika, gdzie często nie jest łatwo o dobrego pracownika. Większość dobrych rad "największych managerów" zebrało by się w kilku zdaniach.

Ta książka utwierdzi Cię w tym, że firma, która traci ludzi, traci swój kapitał.

"Złam wszelkie zasady" można, i moim zdaniem należy traktować, jak podręcznik. Do najłatwiejszych lektur z pewnością nie należy. Zdecydowanie jednak warto przez niego przebrnąć i często do niego wracać. Nie ważne czy jesteśmy właścicielem firmy, czy jej pracownikiem. Zawsze mamy jakichś przełożonych i niemal zawsze podwładnych. Warto więc wiedzieć co nieco o najlepszych menedżerach.

Oceniam wysoko. Zdecydowanie zgadzam się z tezą, że to relacja pracownika z przełożonym wpływa w bardzo dużym stopniu na to, czy pracownik chce zostać dłużej w danej firmie, czy nie. Ma to znaczenie m.in. w odniesieniu do wskaźnika rotacji i zadowolenia z pracy. Poza tym, zadawanie sobie i pracownikom odpowiednich pytań, regularny feedback, rozmowy one on one itp. Jeśli ktoś zaczyna pracę w roli kierownika/menadżera będącego odpowiedzialnym za ludzi - warto dokładnie przeanalizować tę pozycję.

Książka mówi sporo o talentach, które się posiada lub nie. Przyznam, że tezy przedstawione w książce dały mi sporo do myślenia i na pewno jako menedżer będę do nich wracał, tak aby wyciągnąć najlepsze wnioski, które mogę wdrożyć w swojej pracy.

Bardzo dobra książka! każda osoba będąca managerem lub aspirująca na takie stanowisko powinna ją przeczytać! Niektóre przykłady niestety niemożliwe do wprowadzenia w naszym pięknym kraju.
Książka zdecydowanie otwiera oczy jak na to jak można podnieść zaangażowanie i efektywność pracownika przy wykorzystaniu stosunkowo niewielkich nakładów finansowych. Właściwie wszystko co jest opieczętowane przez instytut Gallupa jest bezapelacyjnie warte uwagi!

Jeżeli jesteś menadżerem powinieneś ją przeczytać. Książka dostarczy na pewno wielu przemyśleń. Aby być wybitnym musisz postępować odmiennie, tak jak wszyscy ale inaczej. Wszyscy przechodzą przez drogę na zielonym, Ty na czerwonym ;)

Ponadczasowa lektura o motywacji, zadaniach lidera i o tym jak ważne jest by skupić się na silnych stronach ludzi.

Kręgosłupem tej książki jest 12 pytań dotyczących miejsca pracy, reszta kręci się wokół tego prowadząc do mgły

Bardzo depresyjna, acz interesująca pozycja. Dlaczego depresyjna? W sumie nie trzeba wiele zrobić, aby być dobrym menadżerem. Jednak trzeba bardzo dużo zrobić, aby zostać wybitnym. Jakim więc cudem jest tak wielu marnych? Lenistwo? Niechęć? Brak kompetencji? A dlaczego książka jest interesująca? Bo w bardzo prosty sposób mówi, co trzeba robić, czego należy spróbować, aby rzeczywiście odnieść sukces w zarządzaniu zespołem. Aby pomóc ludziom. Oczywiście my, w polskich warunkach, potrafimy wszystko przekształcić i wypaczyć, jednak ja bym się nie zrażał. Oczywistym jest, że każda zmiana zaczyna się od nas. Buckingham naprawdę konsekwentnie przedstawia, co krok po kroku trzeba zrobić, aby dobrze wyrekrutować pracownika, jak czuwać nad jego motywacją i rozwojem, i w końcu móc na koniec dnia spojrzeć w lustro, żeby mieć poczucie dobrze wykonanej pracy. Wiele teorii jest kontrowersyjnych, ale podkreślę raz jeszcze - nie ma co się zniechęcać. Czytajmy i pracujmy nad sobą i nad naszym otoczeniem.

Niezły ze mnie idealista. A przecież pracuję w korpo.

• Biznes
  • Business
  • Do kupienia
  • Rozwój

Dodaj cytat z książki Po pierwsze złam wszelkie zasady