Brian Tracy Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
EAT THAT FROG! 21 Great Ways to Stop Procrastinating and Get More Done in Less Time
MT Biznes
poradniki
2017-01-01

Brian Tracy serwuje nam zbiór rad i sugestii dot. organizacji czasu w przystępnej formie. Sam ma pełną świadomość, że zgromadzone porady mogą zostać uznane za banalne, o czym informuje czytalnika już na wstępie. Jednocześnie, jeśli chodzi o organizację własnej codzienności to właśnie te podpowiedzi, rzeczy intuicyjnie oczywiste, dobrze jest nam czasem przypomnieć....

Książka zawiera podstawowe zagadnienia dotyczące zarządzania czasem. Nie zawiera żadnych rewolucyjnych prawd, jednak może być bardzo przydatna do stworzenia własnych list z planami, celami. Z praktyki wiem, że te listy czy harmonogramy naprawdę ułatwiają życie, a książka ta ukazuje w jaki sposób je stworzyć oraz uporządkować i właściwie to jest największa zaleta tej...

Dobra książka do wielokrotnego przypominania sobie co jakiś czas.

Fajna i krótka książka o podnoszeniu swojej produktywności przez nie odwlekanie rzeczy do zrobienia.

Książka była dla mnie ciekawa przez kilka początkowych rozdziałów. Następnie miałem wrażenie że autor nie ma już nic ciekawego w zanadrzu. Książka też nie jest dla osób które już wcześniej zgłębiały temat zarządzania czasem itp. - chyba, że dla odświeżenia i powtórki.
Dodatkowo anegdoty i historie, czyli element który zawsze jest siłą podobnych książek tutaj trochę kuleje....

Lekka i przyjemna, takie kompedium organizacji pracy. Nic odkrywczego, lecz warto przypomnieć sobie wiele tematów.

Notatki:
1. Weź czystą kartkę i wypisz rzeczy, które pod koniec roku osiągnąłeś np. Zarabiam X złotych miesięcznie, ważę X kilogramów
2. Przejrzyj listę i wybierz cel, którego osiągniecie miałoby najkorzystniejszy wpływ na Twoje życie

Każda minuta poświęcona...

Dobra wiadomość - jeżeli dotarłeś do końca tej książki, to możesz konkurować z bocianami, zamieszkać w Paryżu czy też zapuszczać się wieczorami w pobliże sadzawek, siejąc postrach pośród żab.
Pierwszą żabę właśnie zjadłeś.

Na dobrą sprawę, wszystko dałoby się streścić na jednej, dwóch stronach A4, jeżeli do konkretów dołączylibyśmy króki opis, zrobiłaby się z tego...

Jest to książka na temat motywacji, a ja co rozdział musiałam się sama motywować, by ją czytać. Albo ze mną jest coś nie tak, albo z książką. Nie jestem pewna.
Daję więc ocenę pól na pół :D

Dużo dobrych technik organizacji swojego czasu, swojej pracy, ale spodziewałam sie po tej książce więcej.

Czym jest żaba? To jakieś trudne zadanie. Jak do niego podejść? Brian Tracy pisze o umiejętności identyfikowania tego, co jest najważniejsze, o wykształceniu w sobie nawyku podejmowania i kończenia ważnych przedsięwzięć, a także o wyznaczeniu sobie jasnego celu i konsekwentnym realizowaniu go. Krótki poradnik, który bardzo szybko się czyta. Gdyby jeszcze te rady można było...

Dyskusje

• 2019
  • 2020
  • Rozwój osobisty
  • 2020
  • Legimi
  • E-book

Brian Tracy Zjedz tę żabę! 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania Zobacz więcej