Okładka książki Zjedz tę żabę! 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania
Brian Tracy Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
poradniki
EAT THAT FROG! 21 Great Ways to Stop Procrastinating and Get More Done in Less Time
MT Biznes
2017-01-01
2010-01-01
Data 1. wydania:
2007-01-01

Klasyka

Klasyka

Tracy to praktykant i to jest jego najwieksza zaleta. Praktycznie aż do ból, jednak przyjemnie i bez zanudzania czytelnika.
Wśród wielości pozycji autora "Żaba" to chyba najzabawniejsza po którą możemy sięgnąć.
O jaką żabę u licha chodzi? - głowi się nieobeznany z poradnikami metodologii pracy czytelnik. Wraz z pierwszymi stronami szybko mija konsternacja. Tracy rozkłada na czynniki pierwsze metodykę pracy i słynny "Time management" w sposób w który nawet doświadczony korpo-manager musi docenić. To nie jest kolejny nudny poradnik supermana. Każda proponowana zasada podparta jest kilkoma subtelnymi przykładami z życia. Książka wciąga, tak samo laika, który przeczyta z ciekawości jak i praktykanta chcącego udoskonalić swój warsztat pracy. Nie trzeba być wysokim rangą menedżerem by wyciągnąć dla siebie masę wskazówek i technik jak radzić sobie, tak w codziennych odkładanych na ostatnią chwilę zadaniach, jak i w roboczych "kejsach".
To chyba jedna z przyjemniejszych książek Tracy, szybko się czyta, zapada w pamięć i pozwala na szybkie egzekwowanie jednego, dwóch sposobów; by kiedyś - stało się dziś.

Świetna książka. Jest tutaj sporo rzeczy, których jesteśmy pewnie świadomi, jednak sposób ich przedstawienia, dodatkowe zadania i pomysły przynoszą świeże spojrzenie na samego siebie. Króciutka książka, co jest sporym plusem, bo w samą treść jest bardzo bogata. Rzecz, do której trzeba regularnie wracać.

Książka to bardziej usystematyzowany zbiór technik, które opisane są w bardzo prosty i krótki sposób. Dla osób, które przeczytały już kilka książek o podobnej tematyce, nie będzie to nic odkrywczego ani nowego.

Książka jednego z amerykańskich guru literatury motywacyjnej.
Krótka pozycja. W większej większości oczywiste oczywistości i masło maślane, więc doświadczymy powtarzalności treści. Natomiast warto sobie przypomnieć, posłuchać o poczuciu celu w życiu i jego konsekwentnej realizacji.
Pozycja natomiast jest mocno skoncentrowana na działaniu celowym. Efektywnym i korzystnym. Tracy proponuje się zastanowić nad tym, co robisz i jakie są tego efekty. Hmmm, z tej perspektywy czy powinienem czytać książki inne niż branżowe, oglądać filmy ze światów Marvela, DC, Star Wars czy Agenta 007. A nawet, czy jest sens zaglądać na LC, jeżeli w żaden sposób nie zbliża mnie to do sukcesu zawodowego i nie wpływa w żaden sposób na zwiększenie dochodu i raczej nie spowoduje w najbliższej przyszłości (a nawet nie mam pomysłu jakby to miało się zadziać).
Mimo tego całego powyższego marudzenia – warto posłuchać i przypomnieć. Tak po prostu i nawet bez zobowiązań. Tracy to jednak celebryta w świecie mówców motywacyjnych. No i książka ma już swoje lata, 10 lat temu brzmiała znacznie poważniej i nowocześniej.

Książka jednego z amerykańskich guru literatury motywacyjnej.

Zapowiadało się ciekawie, ale szału nie było. Bardzo amerykańska. Na pewno przyda się każdemu, kto dopiero zaczyna bardziej produktywne podejście do wykonywanych obowiązków. Kto już liznął temat, nie odnajdzie tu rewelacji.

Jak ktoś zaczytuję się w takich pozycjach, to nic nowego dla siebie nie wyciągnie. Zaletą tej książki są krótkie, zamknięte rozdziały. To z kolei ma tą przewagę, że do pozycji można zasiąść z marszu i przeczytać sobie do kawki jeden rozdział, nawet na chybił-trafił. Ot tak dla podniesienia motywacji i przypomnienia sobie kilku przydatnych technik podnoszenia wydajności.

Briana Tracy specjalnie polecać nie trzeba, to marka sama w sobie.

Bardzo dobre wskazówki. Proste, szybko się czyta i autor omawia ciekawe techniki, które można zastosować w praktyce w pracy.

Książka zawierająca sporo oczywistości dla kogoś, kto czyta dużo kategorii "samorozwój". Głównym przesłaniem jest, żeby wyciągnąć najtrudniejsze zadanie z całego dnia na sam jego początek.

Na plus jest to, że są to jednak praktyczne rady jak planować zadania a nie przypowieść typu "Bogaty ojciec biedny ojciec" czy "Kto zabrał mój ser". Dodatkowo są to podstawy, więc książkę polecam osobom dopiero chcącym zacząć organizować swój dzień i jednocześnie osobom, które nie miały do tej pory styczności z książkami typu "Jedna rzeczy" czy "Esencjalista" (zasadniczo powtórzenia)

Rady autora, odnośnie planowania i zarządzania własnym czasem.

Rady autora, odnośnie planowania i zarządzania własnym czasem.

Brian Tracy Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania Zobacz więcej
Brian Tracy Zjedz tę żabę! 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania Zobacz więcej