Timo K. Mukka Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie literatura piękna
literatura piękna
1979-01-01
Kazimiera Manowska
powieść fińska

W przejmujący sposób opisane skomplikowane uczucie matki i córki do tego samego mężczyzny, dziecięca naiwność młodej dziewczyny i rozprawa z wiarą.
Tytuł idealnie pasuje do powieści - opowiada ona o tym, o czym do niedawna głośno nie mówiono, a i teraz często szepce się z oburzeniem. Trudno jest napisać więcej, nie zdradzając fabuły, ale do lektury zdecydowanie...

• Literatura fińska
  • 2019
  • Zamknięta społeczność, wieś, odludzie, prowincja
  • 2014
  • Literatura piękna