Pieśń Kryształu

Anne McCaffrey Wydawnictwo: Amber Cykl: Śpiewacy kryształu (tom 1) Seria: Wielkie Serie SF [Amber] fantastyka, fantasy, science fiction
The Crystal Singer
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Amber
fantastyka space-opera killashandra pieśń czarny kryształ
The Crystal Singer
Śpiewacy kryształu (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Wielkie Serie SF [Amber]
fantastyka space-opera killashandra pieśń czarny kryształ

Okładka książki Sky Dragons Anne McCaffrey, Todd McCaffrey
0,0
Sky Dragons Anne McCaffrey, Tod...
Okładka książki Dragons Time Anne McCaffrey, Todd McCaffrey
0,0
Dragons Time Anne McCaffrey, Tod...
Okładka książki Smoczy harfiarz Anne McCaffrey, Todd McCaffrey
7,1
Smoczy harfiarz Anne McCaffrey, Tod...
Okładka książki Smocza Rodzina Anne McCaffrey, Todd McCaffrey
7,1
Smocza Rodzina Anne McCaffrey, Tod...

ciekawy pomysł- reszta słabo

Gdyby wyciąć wątek romantyczny, powieść byłaby całkiem znośna, a nawet lepiej niż dobra. Bohaterka zachowuje się troche jak niedojrzała nastalotka z zespołem schizofrenii, ale pomińmy to milczeniem.

Może co jest fajne:
Pomysł na istnienie kryształów, ich zastosowanie technologiczne i monopol Cechu Heptyckiego. To implikuje bardzo wiele w całej, wymyślonej galaktyce (ktora...

Nie jestem wielką wielbicielką literatury SF i muszę przyznać, że potrzeba naprawdę wyjątkowej pozycji, która by mnie w ramach tego typu literatury zachwyciła. Pani McCaffrey się to nie udało. Jest to moim zdaniem pozycja całkiem przeciętna. O ile jeszcze kwestia symbiontów w jakiś sposób wspomagająca bądź wzmacniająca naturalne możliwości człowieka jest w porządku o tyle...

2019

Jak zwykle, znałam Jeźdźców smoków to wzięłam do ręki i Killashandrę. Nie rozczarowałam się. Potem oczywiście były kolejne. Odprężająca przyjemna lektura, bez dużej ilości politycznych wycieczek, a wszystko podane w zgrabnej szacie i strawnej formie.

bardzo ciekawa i delikatna fantastyka, polecam osobom zniesmaczonym ciągłymi walkami i przelewem krwi

Bardzo ciekawy świat, dużo mniej sama historia.

Na półkach: , , , ,

Minęło wiele lat od kiedy ostatni raz czytałem „Pieśń kryształu”. Ponieważ niedawno pobrałem na czytnik dwa kolejne tomy przygód Killashandry Ree, postanowiłem przypomnieć sobie tom 1.
Pomimo upływu lat książka wciąż robi na mnie pozytywne wrażenie i wciąż dostarcza wiele radości z czytania. To fantastyka raczej delikatna, o niebyt szybkim rytmie. Ale nie można...

Po latach studiów i ciężkiej pracy w Centrum Muzycznym na Fuerte Killashandra dowiaduje się, że jest dobra, bardzo dobra, ale nie wystarczająco dobra by zrobić karierę jako solistka. Jej marzenia o scenach operowych i koncertach w jednej chwili legły w gruzach.

Zawiedziona, rozczarowana i rozgoryczona – śpiewanie w chórze? nigdy! – Killashandra nawiązuje szalony romans z...

1952

Bardzo kobieca fantastyka, w każdym słowie widać, że pisała ją kobieta i chyba z myślą o kobietach. Pomysł bardzo oryginalny, język ładny, ale akcja raczej wolna i książka mało wciągająca. Do relaksu przy herbatce.

Nie sądziłam nigdy, że kiedykolwiek sięgnę po space operę, a tym bardziej, że jakaś książka z tego gatunku mi się spodoba. Tu mogę jednak z czystym sumieniem napisać, że historia była naprawdę wciągająca i lekturę wspominam jako bardzo przyjemną.

Zarówno pierwszy tom, jak i dalsze dwa.

Dyskusje

• Fantastyka