Bitwa o Anglię

2010-08-11
2010-08-11
Jerzy Majszczyk
Bitwa Anglia Wojna

Książka interesująca i atrakcyjna wizualnie, jednak ogólne wrażenie radykalnie psują bardzo liczne błędy edytorskie, występujące na niemal każdej stronie. Oj widać, że wydawca poskąpił na korekcie.

książka bardziej do oglądania, niż do czytania. nic w niej odkrywczego, ale jeśli ktoś chce poznać temat to jest idealna pozycja.

Książka dla entuzjastów. Opis (dość monotonny) działań obu stron, dzień po dniu, godzina po godzinie. Ilości samolotów, kierunki działań, straty i zyski. Te wszystkie informacje przemieszane "wklejkami" z różnymi ciekawostkami, opiniami uczestników działań, rozszerzonymi informacjami. Wklejki te, w zasadzie, "przeszkadzały" mi w czytaniu, odrywałem się od właściwego tekstu a potem miałem czasem problem z przywróceniem toku myśli ale informacje interesujące, więc sądzę, że było warto. Najbardziej denerwującą mnie rzeczą była niedbała korekta tekstu. Znalazłem w niej mnóstwo banalnych błędów, literówek, powtórzeń, dwa razy zgubiono koniec rozdziału (str. np. 95 przedzielono wyraz w ostatniej linijce, na następnych 2 stronach "wklejka" a dalej już nowy rozdział.),do usunięcia przez korektora, widocznych przy zwykłym czytaniu. Firma Księgarska Jacek Olejesiuk - wydawca - umieszcza na rynku wiele wspaniałych książek, ale w pośpiechu robi to niedbale.

• historia
  • II wojna światowa
  • Lotnictwo
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • II Wojna Światowa

Dodaj cytat z książki Bitwa o Anglię