Tak zapamiętałem

Okładka książki Tak zapamiętałem
Maciej Piekarski Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Państwowy Instytut Wydawniczy
1979-01-01
1979-01-01
83-06-00115-X

Okładka książki Syn dwóch matek Małgorzata Karolina Piekarska, Maciej Piekarski
Ocena 6,8
Syn dwóch matek Małgorzata Karolina...

więcej Więcej

Wszystkie wspomnienia ludzi z okresu II wojny światowej są bezcenne. Mówią o traumatycznych losach ludzi, o biedzie, głodzie.
Autor gromadził swoje zapiski przez 30 lat. Książka jest napisana łatwym językiem, oddaje oblicze wojny z perspektywy "żabiej" (tak twierdzi autor), osoby niepełnoletniej, chłopca 7-12-letniego.
Dla mnie ważne były przeżycia autora oraz jego...

• Przeczytane: rok 2013
  • II wojna światowa
  • Biografie, listy, wspomnienia
  • Papierowe
  • Varsaviana
  • Wojenne
  • Nie mam - chciałbym mieć

Dodaj cytat z książki Tak zapamiętałem