Spotkanie w przestworzach 6 antologia młodych

Stefan KotAndrzej Majchrzak Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Seria: Antologia młodych fantastyka, fantasy, science fiction
Krajowa Agencja Wydawnicza
fantastyka, fantasy, science fiction
Antologia młodych

Zdecydowanie bardziej podoba mi się kolejny, 7my tom tej antologii. W tym zbiorze za najlepsze opowiadanie uważam "Obwód". Jako tako radę dają jeszcze "Dialog przez rzekę" oraz "Teatr". Gdyby nie końcówka to dość ciekawe mogło być "Uciec do jadowitych węży" a tak zamyka stawkę. Pozostałe opowiadania w ogóle do mnie nie trafiły.

To wcale nie nasze rakiety z głowicami nuklearnymi latały po kosmosie, to były balony atmosferyczne. I nie, żadnego z tych balonów nie znaleźli i nie rozbroili nasi sąsiedzi ze wschodu. Przecież w kosmosie nie ma broni masowego rażenia, to tylko wroga propaganda, chcąca nas zdyskredytować w oczach opinii społecznej. Z tych też powodów nie miało miejsca głoszenie akcji...

• Fantastyka
  • Poszukuję