Dramaty: Muchy. Przy drzwiach zamkniętych. Ladacznica z zasadami. Niekrasow

Okładka książki Dramaty: Muchy. Przy drzwiach zamkniętych. Ladacznica z zasadami. Niekrasow Jean-Paul Sartre
Jean-Paul Sartre Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Les mouches. Huis-clos. La putain respectueuse. Nêkrasov
Państwowy Instytut Wydawniczy
1956-01-01
1956-01-01
Jerzy Lisowski, Jan Kott
dramat francuski egzystencjalizm

Opinia za: Muchy

Opinia za: Muchy

Opinia za "Przy drzwiach zamkniętych"

Opinia za "Przy drzwiach zamkniętych"

Muchy i Przy drzwiach zamkniętych

Muchy i Przy drzwiach zamkniętych

Ocena za "Przy drzwiach zamkniętych"

Ocena za "Przy drzwiach zamkniętych"

Wprawdzie przeczytałem jedynie "Przy drzwiach zamkniętych", natomiast czuję się zachęcony do przeczytania reszty. Akcja zbudowana na bardzo ciekawym pomyśle. Uważam, że ma potencjał filmowy.

Przeczytałem tylko "Ladacznicę z zasadami", ale, gdy będę miał więcej czasu - z chęcią sięgnę po inne dramaty z tomu. Ten, który przeczytałem, był super.

Przeczytałam tylko "Muchy".

Przeczytałam tylko "Muchy".

Ocena za: Przy drzwiach zamkniętych.

Ocena za: Przy drzwiach zamkniętych.

O Huis – clos , Przy drzwiach zamkniętych:
Gorzka lektura. Nie ma co liczyć na taryfę ulgową usprawiedliwiającą naturę każdego z nas. Prawda kuje czytelnika w oczy. W dramacie odnajdziemy ciekawe tematy dot. m.in: autokreacji wizerunku wobec społeczeństwa, problem obcowania z innymi, bo "piekło, to inni" czy wyjaśnienie istnienia relacji na zasadzie kat – ofiara. Osobiście czytelniczce podobały się szczegóły – każdy rekwizyt wydaje się być umieszczony nieprzypadkowo. To pozwala wyszukiwać i konfrontować symbolikę. Skłania do analizy, stymuluje do myślenia.

O Huis – clos , Przy drzwiach zamkniętych:

Muchy.

Muchy.

• Dramat
  • Literatura francuska
  • Literatura francuska
  • Nobliści

Jean-Paul Sartre Dramaty: Muchy. Przy drzwiach zamkniętych. Ladacznica z zasadami. Niekrasow Zobacz więcej