Ukraińska partyzantka 1942-1960

Grzegorz Motyka Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM powieść historyczna
Oficyna Wydawnicza RYTM
powieść historyczna
2008-01-01

Świetna, bardzo obszerna i bogata w źródła i co najważniejsze bezstronna i obiektywna pozycja opisująca dzieje Ukraińskiej partyzantki.
Z tej lektury można wynieść jedno, że te tereny w tamtym czasie to naprawdę był "dziki Wschód".

Grzegorz Motyka specjalizuje się od lat w tematyce ukraińskiej, a jego publikacja są zawsze wysoko oceniane. Nie da się jednak ukryć, iż są one lekturą głównie dla osób pasjonujących się historią Ukrainy lub przynajmniej relacji polsko-ukraińskich", stąd książka o ukraińskiej partyzantce nie jest raczej adresowana do szerokiego grona odbiorców.

• Historia
  • Egzemplarz papierowy
  • Chcę przeczytać, nie posiadam
  • Polityka
  • Literatura polska (współczesna)
  • Niedoczytane...
więcej mniej