Ostateczne wyjaśnienia wszechświata

wszechświat antropologia teologiczna fizyka filozofia kosmologia religia
popularnonaukowa
97883-242-0913-2
wszechświat antropologia teologiczna fizyka filozofia kosmologia religia

Moja ulubiona książka Hellera.

Super. Jak mówi tytuł. To nie jest jednoznacznie wytłumaczalne.
Książki profesora musowo trzeba przeczytać.

Przegląd teorii fizycznych, metafizycznych, teologicznych pod kątem stworzenia świata. Napisana w przystępny, łatwy sposób. Autor stara się pokazać, że najistotniejszą rzeczą we wszechświecie jest jego racjonalność.

Po przeczytaniu miałem jednak uczucie niedosytu. Dużo tematów, problemów potraktowanych pobieżnie, jedynie zasygnalizowanych, co w sumie nie może dziwić, gdyż...

Zgodnie z treścią zawartą w tytule autor zajmuje się przedstawieniem teorii naukowych aspirujących do wyjaśnienia wszechświata. Ale czy można wszechświat wyjaśnić samym wszechświatem?

Bardzo wartościowa książka, przedstawiająca czytelnikowi wybrane problemy przed którymi stoi współczesna nauka. Im więcej wiemy, tym wiemy mniej, gdyż pytań pojawia się coraz więcej. Ks. Michał Heller prowadzi czytelnika przez zagadnienia kosmologii i fizyki współczesnej, naukowe i filozoficzne rozważania okraszając nawiązaniami teologicznymi.

• Filozofia
  • Nauka
  • Kosmologia
  • Chcę w prezencie
  • Popularnonaukowe
  • Religia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ostateczne wyjaśnienia wszechświata