Sygnały uspokajające. Jak psy unikają konfliktów.

Okładka książki Sygnały uspokajające. Jak psy unikają konfliktów.
Turid Rugaas Wydawnictwo: Galaktyka flora i fauna
2009-01-01
978-83-7579-067-2
Monika Grossman-Klieber
sygnały uspokajające pies psy Hobby

Obowiązkowa lektura dla każdego właściciela psa. Zawiera cenną wiedzę dot. sygnałów uspokajających, dzięki czemu jesteśmy w stanie lepiej ,,czytać" naszego psa, dogadać się z nim i go rozumieć. Bez zrozumienia mowy ciała psa możemy wyrządzić mu sporo krzywdy.

Książkę powinien przeczytać każdy, to ma psa. Człowiek automatycznie interpretuje zachowania pupili, odnosząc je do zachowań ludzi. Bardzo często błędnie i z krzywdą dla psów. Tu znajdziecie podstawy na temat komunikacji.
Jak dla mnie na minus jest brak odniesień do wyników badań - jest to zinterlalizowana wiedza i opis obserwacji osoby, która ma ogromne doświadczenie w...

Ta niewielkich rozmiarów książeczka jest pełna treści! Bardzo ważnej dla wszystkich właścicieli psów ale i nie tylko. Ludzie bardzo mało wiedzą o psach, ich zachowaniach - najczęściej po prostu nie chcą lub nie mają na to czasu. A psy to przecież nasi najlepsi czworonożni przyjaciele - jak pisze autorka: stworzeni do łagodzenia konfliktów. Bardzo polecam.

Tą krótka książeczkę powinien przeczytać każdy właściciel psa. Jeśli trzeba - kilkukrotnie.

Często zdarza mam się oceniać zachowanie naszych zwierzaków przez pryzmat człowieczeństwa. Robimy im tym bardzo wielką szkodę. Jeśli nauczymy się poprawnie interpretować psi język, nasza wzajemna komunikacja wzniesie się na wyżyny.

To bardziej taka broszurka niż książka, bo jest bardzo krotka, ma tylko 86 stron, w tym dużo zdjęć, ale na pewno warta jest przeczytania czy przejrzenia.
Nie zawiera jakiejś super metody na rozumienie psiego języka, ale po prostu zwraca uwagę na to, że psy komunikują się i z ludźmi i między sobą -wiec warto przyglądać się uważnie swojemu psu , szczególnie w przypadkach...

Książka bardzo mi się spodobała, czysto informacyjna, ale bogata w treść. Szkoda, że aktualnie nie mam psa , na którym mogę dokonywać obserwacji, ale wiedza zdobyta z książki na pewno przyda mi się w przyszłości :) każdy posiadacz psa powinien się z tym zapoznać

Ciekawa książka. Otwiera oczy. Natomiast moim zdaniem mogłaby być jeszcze trochę krótsza bo mimo, że nie ma wielu stron to autorka jednak dodaje kilka moim zdaniem niepotrzebnych informacji.

Świetna książka - krótko i zwięźle na temat mowy ciała psów. Otworzyła mi oczy na niektóre sygnały, które od dawna widziałam u swojego psa, ale albo ich nie rozumiałam, albo interpretowałam je błędnie - ewentualnie uznawałam za niemające dużego znaczenia. Tymczasem przeczytanie tej książki - szybkiej lektury na jeden wieczór - wyjaśnia naprawdę dużo i wskazuje, na co...

Jest to książka krótka, zwięzła ale zdecydowanie na temat. Autorka przybliża nam zachowania psie, które na ogół interpretujemy inaczej niż one znaczą. Bardzo polecam dla właścicieli tych czworonogów- można się wiele dowiedzieć aby bliżej poznać swojego psiaka. :)

Dosyć treściwa i krótka książka, zawierająca dosyć ważne treści, ale mam wrażenie, że nie wyjaśniła mi zbyt wiele, jedynie co, to pobudziła ciekawość. Mam wrażenie, ze brakuje tam troche przemyślenia, jakbym przeczytała niekompletną książkę.

• Psy
  • 2021
  • Zwierzęta
  • 2018
  • Kynologia

Dodaj cytat z książki Sygnały uspokajające. Jak psy unikają konfliktów.