Sygnały uspokajające. Jak psy unikają konfliktów.

Turid Rugaas Wydawnictwo: Galaktyka flora i fauna
flora i fauna
978-83-7579-067-2
Monika Grossman-Klieber
sygnały uspokajające pies psy Hobby

Ciekawa książka. Otwiera oczy. Natomiast moim zdaniem mogłaby być jeszcze trochę krótsza bo mimo, że nie ma wielu stron to autorka jednak dodaje kilka moim zdaniem niepotrzebnych informacji.

Świetna książka - krótko i zwięźle na temat mowy ciała psów. Otworzyła mi oczy na niektóre sygnały, które od dawna widziałam u swojego psa, ale albo ich nie rozumiałam, albo interpretowałam je błędnie - ewentualnie uznawałam za niemające dużego znaczenia. Tymczasem przeczytanie tej książki - szybkiej lektury na jeden wieczór - wyjaśnia naprawdę dużo i wskazuje, na co...

Jest to książka krótka, zwięzła ale zdecydowanie na temat. Autorka przybliża nam zachowania psie, które na ogół interpretujemy inaczej niż one znaczą. Bardzo polecam dla właścicieli tych czworonogów- można się wiele dowiedzieć aby bliżej poznać swojego psiaka. :)

Dosyć treściwa i krótka książka, zawierająca dosyć ważne treści, ale mam wrażenie, że nie wyjaśniła mi zbyt wiele, jedynie co, to pobudziła ciekawość. Mam wrażenie, ze brakuje tam troche przemyślenia, jakbym przeczytała niekompletną książkę.

Krótka, ale treściwa. Mało atrakcyjna językowo i wizualnie, ale świetnie spełnia swoją podstawową rolę: uczy i radzi, jak zrozumieć psy. Przydatna lektura dla wszystkich, którzy mają kontakt z tymi zwierzętami.

krótko, zwięźle i na temat. Obserwacje autorki, które opisała w cieniutkiej książeczce. Człowiek zaczyna inaczej patrzeć na psy inaczej do nich podchodzić i coraz bardziej je rozumieć.
Polecam, szczególnie dlatego, że bardzo dobrze i szybko się ją czyta.

Czytałem o psach, a jakbym czytał o sobie i ludziach... dziwne prawda? Niby wszystko wiemy, niby znamy swojego psa, niby wiemy kiedy się cieszy, a kiedy jest smutny, a jakże wiele możemy się jeszcze od nich i o nich nauczyć.
Prosta, krótka lekturka, "jak poznałem język psi".

Na półkach: , , , , , ,

W cieniutkiej, acz treściwej książeczce autorka pięknie tłumaczy zachowania z psiego na "nasze". Objaśnia zachowania, na które normalnie prawdopodobnie nie zwrócilibyśmy uwagi i wskazuje, jaki komunikat możemy wysłać do psa w taki sposób, żeby nas zrozumiał. Obowiązkowa dla każdego właściciela!

Krótko, zwięźle i na temat. Kilka cennych porad, które warto wykorzystać.

Książka jest idealna dla początkujących behawiorystów lub osób które chcą się dowiedzieć w jaki sposób psy wysyłają sygnały uspokajające oraz to jak my ludzie możemy z nich korzystać. Książka jest napisana bardzo prostym językiem, nie ma domysłów tylko czyste fakty.

• Psy
  • Kynologia
  • Zwierzęta
  • 2018
  • Chcę w prezencie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Sygnały uspokajające. Jak psy unikają konfliktów.