Umysł ponad nastrojem. Zmień nastrój poprzez zmianę sposobu myślenia

Okładka książki Umysł ponad nastrojem. Zmień nastrój poprzez zmianę sposobu myślenia
Dennis GreenbergerChristine Padesky Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Psychiatria i psychoterapia nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Psychiatria i psychoterapia
Mind over mood. Change how you feel by changing the way you think.
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2004-01-01
2004-01-01
Małgorzata Słota
psychologia psychoterapia nastrój terapia poznawcza

Okładka książki Umysł ponad nastrojem. Podręcznik terapeuty Dennis Greenberger, Christine Padesky
Ocena 7,7
Umysł ponad na... Dennis Greenberger,...
Okładka książki Terapia poznawcza dla par małżeńskich Frank M. Dattilio, Christine Padesky
Ocena 8,0
Terapia poznaw... Frank M. Dattilio, ...

Okładka książki Program zmiany sposobu życia. Uwalnianie się z pułapek psychologicznych Janet S. Klosko, Jeffrey Young
Ocena 8,0
Program zmiany... Janet S. Klosko, Je...
Okładka książki Twój psychologiczny autoportret: Dlaczego czujesz, kochasz, myślisz, działasz właśnie tak? Lois B. Morris, John M. Oldham
Ocena 7,6
Twój psycholog... Lois B. Morris, Joh...

Mi pomogła! Co prawda nie po pierwszym czytaniu (wtedy wydało mi się wszystko bez sensu). Drugie i następne podejścia, jak zaczęłam robić te ćwiczenia tak na poważnie i uczciwie, zaczęłam odczuwać poprawę (na początku wstydziłam się nawet sama przed sobą przyznać do niektórych rzeczy). Oczywiście nadal książka leży pod ręką i ciągle do niej zaglądam zwłaszcza jak nachodzą mnie gorsze myśli. Prawda niestety jest taka, że chcąc coś zmienić w życiu musimy wziąć się za prawdziwe działanie, gdyż niestety samo przeczytanie książki nic nie zmieni. A ta książka to super alternatywa dla bardzo drogiej terapii. Jest napisana w łatwy do zrozumienia sposób a podane przykłady bardzo pomagają wykonywać samemu ćwiczenia.

Polecona przez moją psychoterapeutkę książka stanowi dobre narzędzie do pracy nad swoimi myślami, a tym samym i nad swoim zdrowiem psychicznym.

1989

Książka oferuje doskonałe narzędzie do pracy nad sobą.
Zdecydowanie do przestudiowania z namysłem.

Książka oferuje doskonałe narzędzie do pracy nad sobą.
Zdecydowanie do przestudiowania z namysłem.

Książka bardzo mi pomogła. Jest to zbiór narzędzi pozwalających przeformułować negatywne i najczęściej nieprawdziwe schematy myślowe, napisana bardzo przystępnie, skłaniająca do naukowego podejścia do własnych myśli i systematycznej pracy na poziomie poznawczym.

Książka nie za bardzo przydatna dla mnie. Okazała się zbyt oczywista, niczego nowego się nie dowiedziałam. Za mało naukowej teorii, a za dużo przykladów z życia "realnych osób". Mnie nie pomogła.

Jeżeli jesteście dla siebie ważni i chcecie osiągnąć stan spokoju, w tym niespokojnym świecie, to czytajcie to Dzieło. Inaczej nie daje się tego nazwać. To wspaniały podręcznik pozwalający odzyskać władze psychiczne i umysłowe, coś bardzo potrzebne nam jako jednostkom. Pomóż sobie przeczytaj to.

Troche mnie rozczarowala ta ksiazka. Dla mnie nieco za malo naukowej teorii, a za duzo trywialnych irytujacych przykladow z zycia 'prawdziwych osob' wzietych. Jesli komus maja one pomoc to w porzadku. Sporo cwiczen, mniej konkretnej wiedzy. Dla mnie niezbyt pomocna. Spodziewalam sie czegos innego. :-)

Rewelacyjny, doskonale przygotowany podręcznik dla laików i terapeutów. Każdy rozdział kończy się ćwiczeniami do wykonania, by samemu pracować nad nastrojem. Poświęcony walce z lękami i depresją. Doskonała rzecz, jeśli chcemy nauczyć się rozumieć i kontrolować swój nastrój.

Wybitnie wartościowa książka. Wiedza w niej zawarta potrafi polepszyć nasze życie.

Na półkach: , , , ,

Ciekawa publikacja dotycząca regulacji nastroju.
Autorzy całą treść skupiają wokół myśli, reakcji ciała, nastrojów prowadzących do zachowań z nich wynikających. Zachowań niekorzystnych dla człowieka, podtrzymujących negatywny nastrój np. depresję, lęk, wstyd. Autorzy opisują błędnie interpretowane zdarzenia, proponując ich prawidłową ocenę.

Książka zawiera dużo gotowych ćwiczeń opartych na teorii w niej przedstawionej, czyli na podstawie CBT. Początkowo podchodziłem do ćwiczeń trochę sceptycznie. Jednak gdy się nad nimi zastanowiłem, stwierdziłem że mogą być przydatne.
Przykładowo ćwiczenie dotyczące oceny nasilenia nastroju w % prowadzi do poszerzenia samoświadomości i regulacji negatywnego nastroju, poprzez wyłapywanie czynników wywołujących nastrój(często negatywnych automatycznych myśli) oraz porównywanie obecnego stanu z poprzednimi.

Książka jest napisana prostym językiem. Wymaga znajomości jej zawartości aby skorygować własne zachowanie na jej podstawie. Samo jej przeczytanie niewiele da jeśli po paru dniach jej zawartość wyparuje z głowy i będzie ona jedynie zbierała kurz na półce.

Ciekawa publikacja dotycząca regulacji nastroju.

Książka zawiera dużo gotowych...

Dodaj cytat z książki Umysł ponad nastrojem. Zmień nastrój poprzez zmianę sposobu myślenia