Umysł ponad nastrojem. Zmień nastrój poprzez zmianę sposobu myślenia

Dennis GreenbergerChristine Padesky Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Psychiatria i psychoterapia nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Mind over mood. Change how you feel by changing the way you think.
Małgorzata Słota
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
psychologia psychoterapia nastrój terapia poznawcza
Mind over mood. Change how you feel by changing the way you think.
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Małgorzata Słota
Psychiatria i psychoterapia
psychologia psychoterapia nastrój terapia poznawcza

Okładka książki Umysł ponad nastrojem. Podręcznik terapeuty Dennis Greenberger, Christine Padesky
7,7
Umysł ponad na... Dennis Greenberger,...
Okładka książki Terapia poznawcza dla par małżeńskich Frank M. Dattilio, Christine Padesky
8,0
Terapia poznaw... Frank M. Dattilio, ...

Książka nie za bardzo przydatna dla mnie. Okazała się zbyt oczywista, niczego nowego się nie dowiedziałam. Za mało naukowej teorii, a za dużo przykladów z życia "realnych osób". Mnie nie pomogła.

Jeżeli jesteście dla siebie ważni i chcecie osiągnąć stan spokoju, w tym niespokojnym świecie, to czytajcie to Dzieło. Inaczej nie daje się tego nazwać. To wspaniały podręcznik pozwalający odzyskać władze psychiczne i umysłowe, coś bardzo potrzebne nam jako jednostkom. Pomóż sobie przeczytaj to.

Troche mnie rozczarowala ta ksiazka. Dla mnie nieco za malo naukowej teorii, a za duzo trywialnych irytujacych przykladow z zycia 'prawdziwych osob' wzietych. Jesli komus maja one pomoc to w porzadku. Sporo cwiczen, mniej konkretnej wiedzy. Dla mnie niezbyt pomocna. Spodziewalam sie czegos innego. :-)

Rewelacyjny, doskonale przygotowany podręcznik dla laików i terapeutów. Każdy rozdział kończy się ćwiczeniami do wykonania, by samemu pracować nad nastrojem. Poświęcony walce z lękami i depresją. Doskonała rzecz, jeśli chcemy nauczyć się rozumieć i kontrolować swój nastrój.

Wybitnie wartościowa książka. Wiedza w niej zawarta potrafi polepszyć nasze życie.

Na półkach: , , , ,

Ciekawa publikacja dotycząca regulacji nastroju.
Autorzy całą treść skupiają wokół myśli, reakcji ciała, nastrojów prowadzących do zachowań z nich wynikających. Zachowań niekorzystnych dla człowieka, podtrzymujących negatywny nastrój np. depresję, lęk, wstyd. Autorzy opisują błędnie interpretowane zdarzenia, proponując ich prawidłową ocenę.

Książka zawiera dużo gotowych...

Książka napisana niezwykle przystępnie. Przedstawiona w niej metoda (behawioralno-kognitywna) jest wyłożona jasno i dość przekonująco. Myślę, że może być skutecznym sposobem postępowania w niektórych przypadkach, jeżeli oczywiście jest przeprowadzona prawidłowo i konsekwentnie, najlepiej pod kierunkiem fachowca. Nie znalazłam w tej książce odniesienia do swoich własnych...

2016

Uporządkowana, ugruntowana wiedza przekazana w przystępny sposób. Warto zapoznać się z tą publikacją i zobaczyć własne zasoby i obszary do dalszej pracy.

Nie wiem jak wyrażać swoją wdzięczność za powstanie tej książki. Poleciła mi ją psychiatra i muszę się z nią zgodzić, że takich umiejętności powinno się uczyć w szkołach.

Książka jest napisana prostym i spójnym językiem. Ma naprawdę fajne wprowadzenia oparte o metafory lub przykłady z życia i nie pompuje w nas sztucznego szczęścia, ale to tyle, co mi się w niej spodobało. Reszta to wypełnianie multum kwestionariuszy, które nie ma co się łudzić, ale nie zmienią myślenia i przekonań. Mogą pomóc osiągnąć panowanie nad ciałem, jednak nietrwale i...

Dyskusje

1 031