Sensacje XX wieku. II wojna światowa

Magnum
1994-01-01
1994-01-01
wydawnictwa popularne II wojna światowa

Zdecydowanie to książki sensacyjno-historyczne. Wołoszański choć nie jest historykiem, przez większość społeczeństwa zapewne tak byłby określony.
Dotyka miejsce i wydarzeń które budzą zainteresowanie i wyrywa z ogółu smaczki, jakie podniecają gawiedź.
Dla mnie za dużo szczegółów i trochę mało logiki we wprowadzeniu. Oczywiście długie wprowadzenie psułoby narrację dziennikarską i wartkość akcji. Merytorycznie bez zarzutu, choć wiele przypuszczeń i kierowanie czytelnika swoimi tropami jest szalenie ryzykowne.
Złapałem się na tym, że po przesłuchaniu kilku rozdziałów juz na kolejny dzień nie pamiętałem co to było. Za dużo detali, za mało ciągu przyczynowo-skutkowego, który rozwinąłby samodzielne myślenie i własne opiniowanie.
Nie mniej słucha się fantastyczne, a intro i głos Wołoszańskiego powinny być wpisane do dziedzictwa narodowego.

Śmiało mogę polecić każdemu zainteresowanemu tematyką 2WŚ.

Śmiało mogę polecić każdemu zainteresowanemu tematyką 2WŚ.

Jak zwykle książka Bogusława Wołoszańskiego jest świetna. Czyta się ją bardzo lekko a składa się ona z opowiadań, które miały miejsce podczas drugiej wojny światowej. Po prostu majstersztyk.

Autor - Instytucja. Każda pozycja intryguje i wciąga. Zawsze kawał historii

Autor - Instytucja. Każda pozycja intryguje i wciąga. Zawsze kawał historii

Dobrze opisane sensacyjne epizody z okresu II wojny światowej. Książkę czyta się z niezwykłym zainteresowaniem.

SENSACJE XX WIEKU.
II WOJNA ŚWIATOWA
@maksemiljan uświadomił mi jak bardzo cenie Bogusława Wołoszańskiego.
Od lat lubiłem historię (z wyjątkiem gimnazjum, za sprawą nauczycielki zasypiałem na lekcji)
Należę do tego pokolenia 😃 które za sprawą Wołoszańskiego ❤️ historię.
Sensacje XX wieku to bez wątpienia najlepszy program w @tvp.
Fajnie się oglądało a nawet słuchało w radio
(stare dobre czasy, gdzie w pracy 👨‍🍳 o godz. 3 w 🌙 w @radiozet leciały SENSACJE XX WIEKU)
Autor zawarł w 📖 kilka ciekawych opowieści z tego jakże krwawego wydarzenia w dziejach ludzkości.
Czemu ludzka natura musi być taka okrutna 😪

SENSACJE XX WIEKU.
II WOJNA ŚWIATOWA
@maksemiljan uświadomił mi jak bardzo cenie Bogusława Wołoszańskiego.
Należę do tego pokolenia 😃 które za sprawą Wołoszańskiego ❤️ historię.
Sensacje XX wieku to bez wątpienia najlepszy program w @tvp.
Fajnie się oglądało a nawet słuchało w...

Jak tu nie kochać historii. Książki Pana Wołoszańskiego czyta się lekko, łatwo i przyjemnie.
A do tego sensacyjna fabuła plus rzetelna najnowsza wiedza historyczna

A do tego sensacyjna fabuła plus rzetelna najnowsza wiedza historyczna

Chciałoby się napisać klasyka gatunku, na pewno jeśli chodzi o popularyzacje historii. Bogusław Wołoszański jest mistrzem krótkiego słowa, nie tylko na ekranie ale również pisanego. Książka ma swoje lata ale wciąć towarzyszy jej magia. Magia historii nieznanej. No może częściowo już wcześniej znanej ale opowiedzianej w taki sposób, że aż chce się zostać zawodowym historykiem. Miałem takie pragnienie rozbudzone przez tą właśnie pozycję. Nie zostałem, i chyba nie żałuję, ale historią wciąż kocham i cały czas poznaję.
Książkę czytałem wiele lat temu z rumieńcami na twarzy, Hitler, Churchill, Stalin, ich rozgrywki, tajne akcje, szpiedzy i morderstwa. Historia która wydawała się odległą była na wyciągnięcie ręki. Dzisiaj z perspektywy wielu już lat to co opisywał Wołoszański żadną sensacją nie jest. Na wiele tematów napisano już samodzielne książki ale magia tej pozycji wciąż trwa. Magia historii opowiedzianej w piękny sposób.

Wciągająca książka. Autor w przystępny sposób przedstawia niektóre fakty od początku XX w do końca wojny. Rzeczą charakterystyczną u Wołoszańskiego jest dużo zdjęć i notek biograficznych ważniejszych postaci czy uzbrojenia.

Polecam młodym - w ciekawy sposób wciąga w historię (oby lekce historii tak wyglądały).

• historia
  • Historyczne