Nad Afganistanem Bóg już tylko płacze. Historia Shirin-Gol

literatura faktu
83-7319-177-1
Anna Kryczyńska
Afganistan Shirin-Gol wojna Rosja odwaga kobiety

Tytuł od razu przemówił do mojego serca

Opowieść pozostawiła po sobie ponurą i pesymistyczną wizję świata, a opisuje tylko rzeczywistość jednej kobiety, która prawdopodobnie zostanie ze mną już na zawsze.

Przeczytałam ją z polecenia mojej polonistki w klasie maturalnej w ramach przygotowywania prezentacji na ustną maturę z języka polskiego. Bardzo mną wstrząsnęła i wzruszyła zarazem. Piękna historia.

Bardzo mocna, okrutna historia opowiedziana w poetycki sposób. Cierpienie na jakie muszą godzić się Afganczycy, nadzieja mieszajaca się z beznadzieją, niepewność losu i pogodzenie się z tym co przynosi świat to główne tematy książki.

Znudziła mnie... nie dobrnęłam do końca

Weryfikowania stereotypów ciąg dalszy. Od dawna lubię literaturę wschodnią, jednak dopiero od pewnego czasu dość intensywnie zaczęłam zglębiać książki, których akcja dziej się w Afganistanie, który nam kojarzy się z misjami, naszymi poległymi żołnierzami, talibami i radykalnymi Muzułmanami. Po raz kolejny poznałam historię osoby, która zaprzecza wszelkim stereotypom,...

Ciekawa historia, rewelacyjnie opisana plus spora dawka optymizmu mimo wyjątkowo nieciekawych okoliczności przyrody.

Przerażająco prawdziwa, a przy tym jakże piękna i poruszająca każdą ludzką emocję. Dzięki takim książkom, kształtuje się empatia, a w obecnych czasach to empatii potrzeba najbardziej, bo przy jej braku są właśnie wojny, a co za tym idzie, są takie sceny jak w tej świetnie napisanej książce.Gorąco polecam tę lekturę, która przybliży nam polakom, tak odległy kraj jakim jest...

Pięknie opisana historia życia pewnej Afganki, która zgodziła się opowiedzieć o swoim życiu. W książce znajdziemy radości, smutki i walkę o przetrwanie w objętym wojną Afganistanie.
Jeśli ktoś lubi te klimaty to zdecydowanie polecam.

Książka ta, którą mieszkająca w Niemczech Iranka Siba Shakib poświęca ludziom wolnym oraz zniewolonym, ma motto z Alberta Einsteina "Pokój nie rodzi się przy użyciu siły tylko dzięki porozumieniu".
Autorka przedstawia w niej prawdziwą historię afgańskiej kobiety, Shirin-Gol,której dzieciństwo naznaczyła walka ojca i braci z Rosjanami. Niemniej ważnym jednak dla jej...

• Afganistan
  • Chcę w prezencie
  • Arabsko - muzułmańsko - afrykańskie
  • Literatura faktu
  • L. faktu
  • Lit. faktu
więcej mniej

Siba Shakib Nad Afganistanem Bóg już tylko płacze. Historia Shirin-Gol Zobacz więcej