Pokojówka z Titanica

literatura obyczajowa, romans
83-85549-01-3
Krzysztof Kowalski
Pokojówka Titanic

książka inna niż wszystkie. poetycka, a jednocześnie naturalistyczna. czuć smród portu i brudnych ciał, a w tym wszystkim miłość idealna, miłość niespełniona
wielki talent literacki, wielki

Trochę flaki z olejem, ale... jest w tej książce coś takiego tajemniczego, czego nie potrafię nawet opisać. Trochę siedzi w głowie. Mimo wszystko nie sięgnęłabym po nią drugi raz.

Nudna jak flaki z olejem...
Nic nie wnosząca i nic nie znacząca.

W sprawach damsko męskich, w życiu każdego mężczyzny są takie epizody, które mogły by być wspaniałą erotyczną przygodą, a może nawet romansem, ale z wielu względów takimi się nie stały. Te powody to poczucie winy, wstyd, skrępowanie, nieśmiałość, wpojone zasady itp. Rozbudowana fantazja i umiejętność opowiadania pozwala nam niejako taki epizod urzeczywistnić, zwłaszcza, gdy...

• ZWyzwanie czytelnicze 2017
  • Dostępne w bibliotece