Tajemnica Jeziora Świętego Branoka

Okładka książki Tajemnica Jeziora Świętego Branoka Philippa Carr
Okładka książki Tajemnica Jeziora Świętego Branoka
Philippa Carr Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Córki Anglii (tom 14) literatura obyczajowa, romans
Córki Anglii (tom 14)
The pool of St. Branok
Świat Książki
1998-01-01
1998-01-01
Zdzisława Lewikowa
morderca Londyn Australia

W tej książce poznajemy losy młodej damy Angelet. Dziewczynie przydarza się pewna tarumatyczna sytuacja, akcja książki dzieje się na przestreni kilku dobrych lat. Dobre czytdło, spodziewałam się więcej. Szkoda, że wszystko było tak przewidywalne i niepotrzebnie rozwleczone. Historia nie wywołała zbyt wielu emocji, oprócz irytacji na niemożliwiwie głupie zachowanie bohaterów.
Tajemnica- przewidywalna, romans(y)- przewidywalne i nudne. Książkę polecam jeśli nie ma się czegoś lepszego pod ręką.

Dość ciekawa powieść obyczajowa, wątek sensacyjny potrafił przykuć moją uwagę na tyle ,ze postanowiłam przeczytać do końca ,mimo chwilami irytującym mnie czasem, sentymentalnym opisom uczuć głównej bohaterki.

Dobre czytadło - jest w nim zbrodnia, tajemnica, nastrój grozy, są burzliwe perypetie miłosne i zmaganie się z przeciwnościami losu - a wszystko to na granicy wiarygodności. To ostatnie podnosi napięcie i sprawia, że czyta się szybko, lekko i przyjemnie.

Czasem lubię sięgnąć po takie odprężające lektury, a pani Carr (vel Holt) jest na pewno jedną z najlepszych autorek historycznych romansów.
Polecam jako przerywnik między bardziej ambitnymi i wymagającymi większego skupienia lekturami.

Czytałam dawno dawno temu, ale pamiętam, ze warto!

Czytałam dawno dawno temu, ale pamiętam, ze warto!

• Przeczytane dawno temu
  • Obyczajowe