Kłopoty z fizyką. Powstanie i rozkwit teorii strun, upadek nauki i co dalej

Lee Smolin Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Na ścieżkach nauki astronomia, astrofizyka
TheTrouble with Physics. The Rise of String Theory, the Fall of a Science and What Comes Next
2008-09-09
2008-09-09
Jerzy Kowalski-Glikman
Na ścieżkach nauki
fizyka astronomia

Następna wspaniała książka Lee Smolina. Autor ten ma dar omawiania trudnych teorii w zrozumiały sposób. W tej książce w sposób bezstronny omawia stan i perspektywy teorii strun. Twierdzi, że teoria ta jako spekulatywny kierunek jest przeinwestowana i przereklamowana. Teoria strun padła ofiarą myślenia grupowego i może okazać się ślepą uliczką. Z otwartym umysłem szuka i...

Treść ciekawa i skłaniająca do niejednej refleksji - niestety wydanie jest tak koszmarnie pełne wszelkiego rodzaju błędów językowych i interpunkcyjnych, że woła to o pomstę do nieba...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Astrofizyka
  • Literatura popularnonaukowa
więcej mniej

Lee Smolin Kłopoty z fizyką. Powstanie i rozkwit teorii strun, upadek nauki i co dalej Zobacz więcej