Ukryta rzeczywistość. W poszukiwaniu wszechświatów równoległych

Okładka książki Ukryta rzeczywistość. W poszukiwaniu wszechświatów równoległych
Brian Greene Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Na ścieżkach nauki astronomia, astrofizyka
astronomia, astrofizyka

Oficjalne recenzje i

Piękno nauki

Link do recenzji

594 17 44

Teorie fizyczne wykładane w sposób niematematyczny coś zyskują, a zarazem coś tracą. Autor sprawnie posługuje się metaforami i obrazami w swoich wyjaśnieniach i opisach teorii fizycznych (a w zasadzie ich granic). Wydaje mi się jednak, że w przypadku tych teorii istotne jest skrajnie precyzyjne rozumienie znaczeń, które zapewniają im ich matematyczne podstawy i pewnych...

Bardzo ciekawa książka i napisana w przystępny sposób, mimo że temat dość trudny. Autor wprowadza pojęcia stopniowo i na przykładach, a równania matematyczne zostawił w przypisach - mniej matematycznie/fizycznie zorientowanym pozwala to podążać za tematem w miarę sprawnie i bez zniechęcenia.

Książka opisuje jak równania fizyki kwantowej sugerują możliwości istnienia równoległych rzeczywistości. Czytelnik wybiera się z autorem w podróż, w której próbuje je odnaleźć.

Pozycja traktująca o współczesnych koncepcjach dotyczących wszechświata, wieloświatów, światów równoległych,światów bran i wielu, wielu innych. Niestety autor wdaje się również w filozoficzne rozważania o naturze nauki, teorii. Odpowiedz na pytanie :,,czy żyjemy w Matrixie?" po przeczytaniu tej książki pozostaje nadal otwarta...

Piękne kompendium wiedzy a właściwie przypuszczeń współczesnych naukowców na temat możliwości występowania innych wszechświatów. Od tych tworzących się w naszej przestrzeni na skutek wiecznej inflacji, przez te wynikające z wielowymiarowości przestrzeni koniecznej w Teorii Strun czy też będących składową Interpretacji Everetta mechaniki kwantowej aż po Wszechświaty...

• Chcę w prezencie
  • Popularnonaukowe
  • Do kupienia
  • Nauka
  • Na ścieżkach nauki
  • Astrofizyka

Dodaj cytat z książki Ukryta rzeczywistość. W poszukiwaniu wszechświatów równoległych