Pamięć i tożsamość

Filozofia Religia Sztuka Rozważania Europa
religia
83-240-0525-0
Filozofia Religia Sztuka Rozważania Europa

Cudownie opisana więź między historią a współczesnością....Warto przeczytać.....

Książka przedstawia subiektywne spojrzenie na kilka tematów poniekąd się łączących. Nie bronię nikomu posiadać własnej opinii to jednak subiektywność ta przy opisie po oświeceniowej europy aż bije po oczach i odrzuca.
Pojawia się tu też powielanie naszych polskich mitów: Jasnej Góry i Legnicy które mógłby popełnić laik ale nie osoba chcąca pisać także i o historii.

Książka pełna mądrych refleksji i przemyśleń.

To jest K2 dla umysłu. ;-)

W ramach wyzwania czytelniczego wybrałam akurat tę pozycję, ponieważ weszła do kanonu już po ukończeniu przeze mnie szkoły . Książka wymaga skupienia na treści, śledzenia odwołań do filozofii i historii, można z niej dużo wyciągnąć na ważne tematy i dyskutować.

Piękna książka i jej zawartość. Papież Wojtyła opisuje w niej różne ciekawe dla mnie zagadnienia. Żal było się rozstawać z książką po każdym dniu czytania, a teraz odchodzi do biblioteki, ale tak musi być :)

Nie polecam, bo kto bedzie miał sięgnąć po to książkę z przykazu sumienia to i tak ją przeczyta. Pewnie nie dla każdego, ale broń Boże nie czuję się wyróżniony,...

Bardzo ciekawy,a zaraz dośc trudny w odbiorze filozoficzny tekst Jana Pawła II.
Napisany w formie wywiadu,opowiada o życiu najsłynniejszego Polaka XX wieku.Porusza wiele ważnych,osobistych tematów.

Można się nie zgadzać z niektórymi rzeczami, ale ta książka przypomina o tym, że ten papież to naprawdę był Wielki Człowiek. Był mądry prawdziwą życiową mądrością, a jednocześnie posiadał niesamowitą wiedzę z różnych nauk. Mam taką refleksję, że niektóre złe rzeczy zwłaszcza w naszym kraju biorą się z braku autorytetu moralnego, jakim on był.

Nie przekonuje mnie jednak...

Dyskusje

1 171