Okładka książki Dzienniki piratów. Dzieje kapitana Morgana i bukanierów, ręką naocznego świadka spisane Alexander Exquemelin
Alexander Exquemelin Wydawnictwo: G+J biografia, autobiografia, pamiętnik
The ilustrated Pirate Diares. A Remarkable Eyewitness Account of Captain Morgan and the Buccaneers
G+J
2008-01-01
2008-01-01
978-83-7596-043-3
Marcin Wróbel
piraci bukanierzy historia Henry Morgan

Spisana w formie wspomnień historia Alexandra Exquemelina, który w XVII w. dołączył do załogi Henrego Morgana, a później innych pirackich dowódców, podróżował z nimi i uczestniczył w wyprawach "braci z Wybrzeża". Bardzo pięknie i bogato ilustrowana książka zawierająca dużo szczegółów i ciekawostek historycznych na temat funkcjonowania społeczności pirackiej. Gratka dla fanów tematyki :)

Książka, która zabiera w zupełnie inny świat czasów wielkich odkrywców i innych okoliczności które przyprawiają o zawrót głowy

Nie wiem czemu, ale myślałem, że to będzie powieść, a to jest album. Hmm.....

Nie wiem czemu, ale myślałem, że to będzie powieść, a to jest album. Hmm.....

Bardzo szczegółowo i ciekawie opisane dzieje kapitana Morgana i nie tylko. Opisy miejsc nie są nadużyte jak to w niektórych książkach. Jeżeli jesteś zainteresowany/-a historiami o piratach, zdecydowanie polecam.

Książka na pierwszy rzut oka wygląda na pozycję skierowaną dla młodzieży, z uwagi na rzeszę występujących w niej obrazków. Jednak już po dotarciu do rozdziału 3, opisującego najbardziej brutalnego pirata L`Olonnaisa, spostrzegamy że książka nie cenzuruje słów Exquemelina. Opisy jego czynów zachowują swą agresywność. Dochodzimy do wniosku że kolorowość książki i mnogość obrazków są bardzo pięknym i pożądnie wykonanym dodatkiem do oryginału autora.

Pozycja jest tak bardzo ładnie wydana, że zainteresowali się nią wszyscy którzy ją wzięli do rąk. JEST TO NAJŁADNIEJ WYDANA KSIĄŻKA jaką życiu widziałem. I nie jest to album. Wydanie oceniam na 10/10. Nigdy jej nie oddam

Zajebista książka. To znaczy źródło historyczne, ale bardzo ładnie wydane i opatrzone przyzwoitym komentarzem. Zdecydowanie warto przeczytać, szczególnie, że mimo upływu tych 320+ lat nadal czyta się bardzo dobrze :).

• Piraci
  • Marynistyka