Gandhi: Niech Indie zostaną wyzwolone

Okładka książki Gandhi: Niech Indie zostaną wyzwolone
José Frèches Wydawnictwo: Sonia Draga biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Gandhi. Et l'Inde sera libre!
Sonia Draga
2009-01-01
2009-01-01
978-83-7508-187-9
Joanna Kluza
indie gandhi

więcej Więcej

No i dobrnąłem do końca. Muszę przyznać, nie jest to łatwa lektura, i to wcale nie z powodu Gandhiego. Raczej z powodu historii samych Indii, podziałów kastowych i szalonych odmian religii, które to w głównej mierze a nie Anglicy przysporzyły najwięcej problemów. Porównując z 1 tomem nie widzę różnic w jakości fabuły. Jest tylko nieco szybsza, ale z powodów politycznych...

Bardzo ciekawa historia, której nie trzeba wcale zaczynać od pierwszego tomu. Pokazuje bardzo dobrze w całej okazalości człowieka, o którym jednak miałem blade pojęcie, zarówno jego zalety i wady, genialne idee i tragiczne błędy.

• Indie
  • Biografie
  • Biografie
  • Własne
  • Absolutnie
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)

Dodaj cytat z książki Gandhi: Niech Indie zostaną wyzwolone