Boska cząstka. Jeśli Wszechświat jest odpowiedzią, jak brzmi pytanie?

Leon LedermanDick Teresi Wydawnictwo: Prószyński i S-ka nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
The God Particle: If the Universe Is the Answer, What Is the Question?
Elżbieta Kołodziej-Józefowicz
Prószyński i S-ka
fizyka popularnonaukowe
The God Particle: If the Universe Is the Answer, What Is the Question?
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Elżbieta Kołodziej-Józefowicz
fizyka popularnonaukowe

Okładka książki Dalej niż boska cząstka Christopher T. Hill, Leon Lederman
7,4
Dalej niż bosk... Christopher T. Hill...
Okładka książki Zrozumieć niepojęte. Fizyka kwantowa i rzeczywistość Christopher T. Hill, Leon Lederman
7,7
Zrozumieć niep... Christopher T. Hill...

Książka wybitna. Po prostu.

Zachwyca przystępnością, lekkością i humorem tak doskonale wyważonymi, że żadna inna książka pop-science na temat mechaniki kwantowej nie może się z nią równać (co nie znaczy oczywiście, że nie ma innych dobrych książek o tej tematyce).

Wielka szkoda, że tak trudno dostępna.

Po lekturze 555 stron, z których 400 było dla mnie fizycznym bełkotem, obiecałam sobie solennie, że była to pierwsza i ostatnia książka "popularno-naukowa" z dziedziny fizyki, którą w życiu przeczytałam. Dla mnie była ona naukowa, ale nie popularno. Mój brat (nie-laik) twierdzi natomiast, że takie książki są ani popularno, ani naukowe, czyli "nie wiadomo właściwie, dla kogo...

Świetna, przystępna (na tyle na ile może być przystępna fizyka cząstek) oraz zabawna. Autor nie zanudza czytelnika, nawet kiedy temat jest niesamowicie trudny. Zdecydowanie ją polecam - nawet laikom!

Myślę ,że to nie jest boska cząstka. Ją dopiero odkryjemy w czarnej materii.Kto chce wiedzieć skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy niech czyta ,powoli.Ja przeczytałem już trzy razy i pewnie za rok znowu.Polecam

Bardzo interesująca książka, opowiadająca o trudnych tematach, ale przekazana w przystępny sposób, momentami zabawna, momentami cięższa do przejścia. 10/10 ze względu na poruszany temat i sposób przekazania informacji. Polecam

Świetna książka popularnonaukowa pokazująca jak wyglądały badania podstawowe w zakresie fizyki cząstek. Napisana z humorem. Czyta się lekko.

Istnieją książki, które zmieniają życie. Ta zmieniła moje. Trafiłam na nią pod koniec klasy maturalnej. Zafascynowała mnie. Prof. Lederman prowadzi przez świat fizyki z lekkością i humorem, wplatając ciekawe anegdotki. Rzeczy trudne i niezrozumiałe wydały się nagle bardzo fascynujące i tajemnicze. Ale w sposób zachęcający do rozwiania tej tajemnicy.
Po lekturze podjęłam...

Wciągająca, dowcipna, nie wymaga specjalistycznej wiedzy czytelnika. Leon Lederman napisał ją w celu promowania budowy Nadprzewodzącego Superakceleratora (SSC). W tym czasie (1993) projekt ten tracił poparcie kongresu USA.

Chyba jedna z lepszych książek popularnonaukowych, przynajmniej w kategorii "na początek". Czyta się ją bardzo lekko (może nawet za lekko - miejscami sprawia wrażenie pisanej dla nastolatków) i daje pewne pojęcie o współczesnej fizyce.

"Arcydzieło"? Aż tak? Czy ta książka może stać na tej samej półce, co Władca Much, Bracia Karamazow, Zbrodnia i Kara, Rzeźnia numer pięć, Światłość w Sierpniu, Martin Eden, Nędznicy, Solaris, Traktat przy Łuskaniu Fasoli itp., a wyżej niż Mistrz i Małgorzata, Sto Lat Samotności, Homo Faber, Wilk Stepowy, Głód, Gra Endera, Zielona Mila i tyle innych rewelacyjnych...

Dyskusje

1 193
  • Popularnonaukowe
  • Chcę w prezencie
  • Nauka
  • Do kupienia
  • Fizyka
więcej mniej

Leon Lederman Boska cząstka. Jeśli Wszechświat jest odpowiedzią, jak brzmi pytanie? Zobacz więcej