Jeszcze krótsza historia czasu

Okładka książki Jeszcze krótsza historia czasu
Stephen HawkingLeonard Mlodinow Wydawnictwo: Zysk i S-ka astronomia, astrofizyka
astronomia, astrofizyka
A Briefer History of Time
Zysk i S-ka
2015-06-22
2007-01-18
Jacek Bieroń
teorie naukowe nauka astronomia astrofizyka historia czasu czas Stephen Hawking

Polecam! Uaktualnienie "Krótkiej historii czasu" opisane w bardziej przystępny sposób niż oryginał :)

Był czas kiedy modnym było mieć na półce książkę Hawkinga, choć nie każdy był w stanie ją przeczytać :-) Polecam by jednak po nią sięgnąć i spróbować ją zrozumieć .Pozycja ta faktycznie jest napisana łatwiejszym językiem niż ,, Krótka historia czasu" i warto z nią się zapoznać nim się się nim sięgnie po pierwowzór, Lektura oby książek wymaga uwagi i skupienia, ale...

Po przeczytaniu „Krótkiej historii czasu”, która zresztą bardzo mi się spodobała sięgnąłem po nowszą pozycję Hawkinga. I ponownie satysfakcja pełna.
Gdyby tak uczyli mnie w szkole, fizyka byłaby moim ulubionym przedmiotem.
Plusy:
- uzmysłowienie nam po raz kolejny, że Ziemia nie jest pępkiem kosmosu;
- prostsze i bardziej zrozumiałe wytłumaczenie praw rządzących...

Uff, wspaniałe dzieło (ale humaniście zaczyna lasować się mózg) - 9/10

Świetna książka, pięknie wydana (dobrej jakości "śliski" papier, dużo grafik, zdjęć).

Ale liczy się przede wszystkim treść. Hawking i Mlodinow dość przejrzyście tłumaczą naturę Wszechświata. Dużo tu porównań w celu zobrazowania danego zagadnienia (np. rozciągający się balon, eksperyment z windą itp). ...

Hej
„Ale co my właściwie wiemy o wszechświecie i skąd to wiemy? Dokąd zmierza? Czy miał początek, a jeżeli tak, to co było wcześniej? Czym jest czas? Czy kiedykolwiek się skończy? Czy można poruszać się wstecz w czasie?”

Jeśli kiedykolwiek zadałaś/eś sobie takie pytania, to jest książka dla ciebie.

Jeszcze krótsza historia czasu to książka, która przedstawia ban...

Polecam dla każdego wielbiciela astrofizyki oraz osób, które chcą poszerzyć horyzonty :) Bardzo fajne przypomnienie najwiekszych odkryć fizyków, przystępny opis praw i zjawisk fizyki.

Dobry wstęp do aktualnej wizji wszechświata dla ludzi niezaznajomionych z naukami ścisłymi.

Fizyka NIE jest trudna!
No a poza tym, z czasów, gdy zastanawiałem się czy ją studiować, wszystko się przypomniało.

Świetna książka, czytałem dwa razy. Ta książka lub Krótka Historia Czasu to lektura którą każdy wielbiciel astrofizyki musi przeczytać

Książka, która kolejny raz potwierdza ogrom ludzkiej niewiedzy. Oświeceniowy człowiek "szkiełka i oka" gubi się w filozoficznych meandrach, które niebezpiecznie zbliżają się do solipsyzmu.

1 427
    1 068
  • Chcę w prezencie
  • Popularnonaukowe
  • 2018
  • Legimi
  • Nauka

Dodaj cytat z książki Jeszcze krótsza historia czasu