Śmierć w mroku

Okładka książki Śmierć w mroku Mary Blayney, Mary Kay McComas, J.D. Robb, Ruth Ryan Langan
Okładka książki Śmierć w mroku
Mary BlayneyMary Kay McComas Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 24.5) kryminał, sensacja, thriller
In Death | Oblicza śmierci (tom 24.5)
Dead of Night
Prószyński i S-ka
2010-01-15
2010-01-15
Bogumiła Nawrot
śmierć mrok nora roberts eve dallas

Książka nie zaskoczyła mnie. Oczekiwałam czegoś więcej po kryminałach J. D. Robb. Okazało się,że było to tylko krótkie opowiadanie kryminalne z nutką fantastyki. Pozostałe historie innych autorek także mnie nie zachwyciły. Polecam osobom, które lubią krótkie kryminalne historie, które czyta się szybko.

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

Całkiem niezła.

Nie porwała mnie: 4 opowiadania, gdzie tylko wątek pierwszego mnie zaintrygował, pozostałe już nie. Nawet miałam ochotę odłożyć niedokończoną książkę na półkę. Jednak forma opowiadań i ich tematyka nie trafiła w moje gusta. Brak miejsca na rozwinięcie akcji, na potęgowanie napięcia, a dodatkowo klimat 3 opowieści - nie moje klimaty.

Sięgając po tę książkę nie wiedziałam, że są to opowiadania, za którymi nie przepadam, ale skoro wypożyczyłam to przeczytałam. I powiem tak pierwsze dnia nie za bardzo do mnie przemówiły, za to dwa kolejne były już lepsze. Przynajmniej można wyczytać z nich jakiś morał, przesłanie. Po pierwsze najważniejsza jest miłość, rodzina i nie warto czekać z takimi decyzjami nie wiadomo jak długo, bo potem może być za późno... Po drugie powinniśmy się cieszyć z tego co mamy, nie myśleć tylko o tym czego nie mamy, gdzie nie jesteśmy, bo widocznie takie życie było nam pisane. I należy cieszyć się każdą szczęśliwą chwilą...
We wszystkich opowiadaniach pojawiły się rzeczy, wydarzenia, które są nierealne, fantastyczne, jak podróż w czasie, czy latający dywan...

Jeśli mam być szczera to patrząc na wcześniejsze książki Nory Roberts, które przeczytałam spodziewałam się czegoś lepszego. Jeśli miałabym polecać przeczytanie tej książki, to jedynie ostatniego opowiadania, ewentualnie dwóch ostatnich, dzięki nim dałam taką wysoką ocenę.

Ta książka jest zbiorem opowiadań kilku autorek, więc tak Śmierć w Mroku pani Robb porusza temat tym razem wampiryzmu jak zwykle mąż pani porucznik jest niezastąpionym konsultantem co już po któreś z rzędu książce zaczyna drażnić, " Niezwykła przygoda" kolejne opowiadanie muszę stwierdzić że jest lepszy niż głównej autorki o wiele bardziej mnie wciągnęło, "Wieczna miłość" pani Langan cóż tu muszę się przyznać że byłam ciekawa jak potoczą się losy i nie mogłam się oderwać od tego zamku i ich bohaterów, co do ostatniego opowiadania " Po drugiej stronie" większego zakrętasa, takiej niespójnej i hmmm ciężkiego opowiadania dano nie czytałam jak ona się znalazła w tej książce nie mogę się nadziwić.

Niestety nie dane mi było przeczytać całego cyklu opowiadań a tylko historię Evy Dallas. Jeżeli pozostałe opowiadania są tak wciągające jak wciągające zagadki pani porucznik to z całą pewnością polecam.

jak każda książka J.D Robb bardzo fajna i interesująca

jak każda książka J.D Robb bardzo fajna i interesująca

W porównaniu do książki "Fałszywa śmierć", ta porwała mnie zdecydowanie bardziej. Jedno opowiadanie stricte detektywistyczne, dwa przenoszące nas w przeszłość i czwarte bardzo zaskakujące w akcji!

Zdecydowanie polecam! ;)

Zdecydowanie polecam! ;)

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

Rewelacyjny kryminał. Polecam

Rewelacyjny kryminał. Polecam

• Nora Roberts
  • In death
  • Kryminały
  • In Death
  • Kryminał
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Śmierć w mroku