Poczet królów bałwochwalców

Okładka książki Poczet królów bałwochwalców
Waldemar Łysiak Wydawnictwo: Galeria Polskiej Książki literatura piękna
838707182X
polska władcy

więcej Więcej

Dość żenujące bajkopisarstwo.

Bałamutne potraktowanie tematu i antyhistoryczna postawa wynikająca z katonarodowych poglądów autora i uprzedzeń do przedchrześcijańskiej historii Polski.

Dzieje Polski przed Mieszkiem . 14-tu legendarnych władców na podstawie dawnych podań, kronik, jak powstało państwo polskie. Historycy maja tylko teorie , Łysiak potraktował to na wesoło zbierając informacje z róznych żródeł , ma również własne wnioski. No takie bajeczki na dobranoc.

Dużo "faktów" i humoru.

Jak zwykle rewelacja. Polecam

Krótka książeczka o legendarnych władcach Polski napisana z humorem, ale bez fajerwerków. Większość faktów zapewne jest znana wszystkim, którzy interesują się tematem. Z tego powodu wkładam pozycję do szufladki "Dla początkujących" odkrywców średniowiecza.
Duży plus za grafiki i swobodny język, który może przyciągnąć młode pokolenie.

Początki polskiej państwowości otoczone są mgłą tajemniczości, nie bardzo do końca wiemy jak to się wszystko w zamierzchłych czasach u nas dokonywało, skąd przywędrowali nasi praojcowie, czy zamieszkiwali polskie ziemie od pokoleń, czy przybyli tu wraz w wielka migracją ludów, a nasze korzenie sięgają Indii czy Bliskiego Wschodu. Te pytania będą tylko zasiewać szereg...

• Łysiak
  • Chcę w prezencie
  • Historia
  • Wy/pożyczone
  • 2021
  • Przeczytane wcześniej

Dodaj cytat z książki Poczet królów bałwochwalców