Erynie

Marek Krajewski Wydawnictwo: Znak Cykl: Edward Popielski (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Znak
Krajewski Lwów kryminał Popielski erynie
Edward Popielski (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Krajewski Lwów kryminał Popielski erynie

Mało wciągający ten kryminał. Spodziewałam się dużo więcej.

Książka słaba. To już nie ten Krajewski ze swojej pierwszej powieści o Mocku. Udziwnione pomysły autora (brony!) świadczą raczej o tym, że autora na dobre opuściła wena. Może warto już napisać wreszcie coś innego, na czym Krajewski na pewno dobrze się zna, na przykład osadzić akcję powieści w starożytności ? Niestety, nie polecam również wersji audio w wykonaniu Więckiewicza.

Jakoś nie porwała mnie ta książka. Kryminały powinny "wchodzić" jak zimne piwo w lipcowy słoneczny dzień. Ten jest jakiś taki nierówny. Miejscami wciąga jak odkurzacz a miejscami człowiek zastanawia się czy czytać dalej. Chyba to nie jest ten sam Krajewski jakiego znamy z innych powieści kryminalnych.

Jednak nie wyobrażam sobie czytelnictwa bez kryminału retro, a ponieważ cała seria o Eberhardzie Mocku autorstwa Marka Krajewskiego za mną, nadrabiam „zaległości” i poznaję biografię kolegi po fachu tego pierwszego, czyli Edwarda Popielskiego. Długo zwlekałam, zanim sięgnęłam po pierwszą część tej serii, głównie z takiego powodu, że wydawał mi się on jakby ugrzecznioną...

„Erynie” to nieco nierówna książka. Są momenty lepsze, ale i zdecydowanie gorsze. Rzekłbym, że trochę chaosu się tu wkrada… Sam Popielski jest postacią, którą – przy wszystkich jego wadach – bardzo lubię. Wiem, że może drażnić, ale mnie jakoś ujmuje.
Jeśli chodzi jednak o samą powieść to nie do przeskoczenia jest dla mnie temat związany z cierpieniem dzieci. Tutaj naprawdę...

Na początku bardzo ceniłem książki Marka Krajewskiego. Były dla mnie ciekawą , intrygującą odskocznią od tego wszystkiego co już mi się przejadło zarówno w światowej jak i rodzimej literaturze kryminalnej. Krajewski nadał nowy szlif, dał powiew świeżości, tak to było TO coś. Obecnie po ostatniej już lekturze spod pióra tegoż pisarza muszę stanowczo stwierdzić, że Krajewski...

To mogło być ciekawe, ale w trakcie robi się mętne.

Na jesienne wieczory i nie tylko.

No tak średnio bym powiedział.
Wątek główny średnio ciekawy, Lwów od Breslau różni się tylko nazwami ulic, kryminalista jakby wyjęty z dupy, a fragmenty o Popielskim, to przede wszystkim, jaki z niego jebaka.
No jeśli tak wygląda polski kryminał, to ja nie chcę.
Ale podobała mi się lwowska gadka, choć nie wiem na ile ona jest akuratna.

Dyskusje

3 879