Samotny dom

Agatha Christie Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Herkules Poirot (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Peril at End House
83-7337-407-8
Ewa Michałowska
powieść śmierć niebezpieczeństwo Poirot

2088

Czy Poirot jest w stanie wytrzymać bez rozwiązywania zagadek? Pewnie domyślacie się, jaka jest odpowiedź! Nawet na wakacjach wplątuje się on w pewną tajemniczą i niebezpieczną sprawę. Z dnia na dzień zaczyna poszukiwać odpowiedzi na trudne pytania prowadzące do rozwiązania zagadki związanej z młodą Nick Buckley. Czy zaistniała w miejscowości St. Loo sytuacja doprowadzi do...

Przeczytałam już kilka książek z tego cyklu, ale zakończenie tej zaskoczyło mnie najbardziej. Nie wiem, czy to dlatego, że książkę czytałam "na raty", czy dlatego, że rzeczywiście zakończenie nie jest tak oczywiste, ale nie będę się nad tym zastanawiać. Najważniejsze, że książka wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Uwielbiam ACh za te niespodziewane zwroty akcji. Jak wodzi nas za nos i wciąga strona za stroną..

Nieźle zamotana i zaskakująca intryga, może odrobinę zbytnio naciągana, celny dowcip.

Bardzo ciekawa i intrygująca książka. Zakończenie zdecydowanie zaskakujące.

Trochę ciągnącą się intryga ale zaskakujące zaskoczenie

Jakoś ciężko mi weszła. Chociaż zagadka fajna i setting fajny, to napięcia zabrakło...

Na półkach: , , , , , ,

"Samotny dom" to klasyczny, bardzo zwięźle napisany kryminał Agaty Christie.
Minusem są liczne, bardzo niewiarygodnie opisane sceny.
Na początku, jak zwykle w książkach Christie napięcie jest małe, po zbrodni znacznie rośnie.
Dużo tu dialogów, w miarę ciekawych ale służących głównie do posuwania akcji.
Bohaterowie są poprawnie skonstruowani, jednak prócz małego Belga nie...

Jak na jedną z późniejszych powieści Christie, to była bardzo dobra. Ciekawa zagadka i świetny śledczy duet Poirota i Hastingsa.

Poirot w najlepszej formie [choć to moja druga przeczytana książka z nim :) ] Od pierwszych stron książki do ostatnich śledzimy tok myślenia detektywa i razem z nim odkrywamy sekret Samotnego Domu. Dobrze się czyta. Dobre tempo akcji. Zaskakująca końcówka.

3 273
    1 269