Samotny dom

Agatha Christie Cykl: Herkules Poirot (tom 8) kryminał, sensacja, thriller 224 str.
Peril at End House

Wydawnictwo Dolnośląskie
kryminał, sensacja, thriller
Herkules Poirot kryminał Christie

Porównaj ceny i

Perełka wśród klasycznych kryminałów:) szybko się czyta, genialnie skonstruowana intryga. Polecam!

Kolejna wspaniała książka Agathy Christie. Przeczytałam ją bardzo szybko, zaledwie w dwa dni. Zakończenie mnie zaskoczyło.

Wyrachowanie do szpiku kości. Chciwość, która ogarnęła najpierw ciało, potem umysł a na samym końcu duszę i stało się to co się stać musiało. Kolejny raz Agata Christie zabiera nas w zdawać by się mogło przedziwną podróż do wnętrza ludzkiej psychiki, jednak ta podróż jest całkiem normalna ponieważ taki jest świat i tacy też są i bywają ludzie. Ludzie chciwi, bezwzględni,...

Nie bardzo wiem jak ocenić tę książkę. Rozwiązanie zagadki wydaje się oczywiste, ale dzięki temu lepiej rozumiem tok myślowy Poirota, kiedy wyjaśnia jak do tego doszedł.

Twórczości Agaty Christie nie ma co oceniać. Jak wiadomo, każda z jej powieści jest inna i świetnie napisana. Bądź co bądź "królowa jest tylko jedna". Polecam!

Po dłuższym czasie przyszła pora na kontynuacje przygody z moją ulubioną autorką kryminałów Agathą Christie. Mój wybór padł na kolejny tom przygód z Herculesem Poirotem pod tytułem Samotny dom, który zapowiadał się ciekawie. Oczekiwania wobec niego miałem spore i chciałem dostać powieść z intrygującą zagadką do rozwiązania. Gdzie bohater znów wysila swoje szare komórki do...

„Samotny dom” wyd. 1932r.

Kolejna powieść Królowej kryminału o przygodach Herculesa Poirot. Tym razem bez fajerwerk.
Detektyw, pomimo że na emeryturze i z zamiarem wypoczynku, postanawia pomóc młodej damie, która znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Grono podejrzanych jest bardzo wąskie i do tego sami przyjaciele, dlatego do końca ciężko obrać jakikolwiek...

Wow! Całkowite zaskoczenie! Brawa dla autorki - Ani przez chwile nie spodziewałam się takiego zakończenia. Książka nie zostawia niedosytu, mamy odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania! Świetna pozycja.

Krótki, dobry kryminał na jeden wieczór (albo wolne chwile w pracy w moim przypadku). Jak zwykle autorka niesamowicie namieszała przed samym końcem i udało się jej mnie zaskoczyć. Jedyne co mi przeszkadzało to pojawiający się po raz już kolejny wątek tajemniczego testamentu i poszukiwaniu łowcy fortuny. Jednak w przypadku tego tytułu autorka poprowadziła losy bohaterów...

nie wytrzymało próby czasu...

Dyskusje

2 956